Autor - Kamil Wroński

Kamil Wroński

Na łamach swojej pracy doktoranckiej poruszałem temat fake newsów w erze internetowej postprawdy. Badam również fałszywe narracje polityków, starając się podążać ku odkrywaniu prawdy. Jako dziennikarz świetnie zdaję sobie sprawę z tego, że w dobie XXI wieku w dziennikarstwie liczy się rzetelność i umiejętność zaintrygowania oraz zatrzymania czytelnika, tak aby profesjonalizm redakcji na tym nie ucierpiał.

W swojej pracy zawsze staram się mieć oczy dookoła głowy, dlatego interesuję się wszystkim, co mnie otacza. Uwielbiam rozmawiać z drugim człowiekiem, bo jestem zdania, że niezwykłe historie dotyczą przede wszystkim zwykłych ludzi. Każdy dzień zaczynam od zjedzenia dobrego śniadania i wysłuchania ciekawej rozmowy o ludziach, którzy kształtują naszą rzeczywistość. W dobie pandemii koronawirusa, podobnie jak wielu dziennikarzy, bezpowrotnie pochłania mnie świat zdrowia i polityki. W czasie wojny w Ukrainie, staram się z zapartym tchem śledzić wszystkie najważniejsze informacje i demaskować pojawiające się w przestrzeni publicznej nieprawdziwe wiadomości. Nieustannie odczuwam głód informacji, od której jestem już chyba całkowicie uzależniony. W codziennej pracy na każdym realizowanym przeze mnie temacie staram się zostać swój autorski podpis.

Jestem magistrem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, a także doktorantem w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych oraz laureatem stypendium ministra dla studentów w roku akademickim 2021/2022. Staram się udanie łączyć karierę zawodową z naukową, dlatego wcześniej pracowałem w takim firmach, jak Depesza.fm, Express Lubelski, DomySeniora.edu.pl, Przedszkola.edu.pl, Polformance.

Odbywałem również staże w Dzienniku Wschodnim i Radiu Lublin.