Drewniane, kolorowe, dziecięce samolociku wiszą u sufitu
Materiał partnera

Tanie zabawki dla Twojego dziecka - gdzie ich szukać?

Każde dziecko uwielbia zabawki - to dla niego nie tylko okazja do miłego spędzenia czasu, ale także szansa na rozwój i poznanie nowych rzeczy. Dlatego też każdy z rodziców stara się, aby jego pociecha miała tych zabawek odpowiednią ilość. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Dlaczego? Otóż zabawki bywają naprawdę drogie i często ich zakup przekracza możliwości domowego budżetu.
Reklama

W takiej sytuacji warto szukać różnorodnych okazji, które umożliwiają ich zakup w zdecydowanie niższej cenie. Na szczęście jest to możliwe, a sprawienie maluchowi niezapomnianego prezentu wcale nie musi być bardzo drogie. Poniżej kilka propozycji, jak zaoszczędzić na zakupie zabawek.

Po pierwsze - porównywanie cen

Pierwszym sposobem, aby zakupić tanie zabawki jest porównywanie cen w różnych miejscach. Zabawki - podobnie jak i inne produkty - nie posiadają określonej ceny, a każdy sprzedawca może oferować je swoim klientom w dowolnej cenie. Wpływ na nią ma kilka czynników - miejsce sprzedaży (sklep stacjonarny lub internetowy), umiejscowienie sklepu (na przykład galeria handlowa, duże miasto, mało uczęszczana dzielnica), rodzaj zabawki, producent czy ewentualny transport.

Rozrzucone na skórzanym tle drobne plastikowe zabawki, widać dziecięcą rączkę
Materiał partnera
Reklama

To wszystko sprawia, iż koszt tej samej zabawki może być diametralnie różny. Dlatego też warto porównać ceny w różnych sklepach oraz punktach sprzedaży i dopiero potem zdecydować się zakup najkorzystniejszy pod względem finansowym.

Po drugie - polowanie na okazje

Drugim sposobem na zakup zabawek w niższych cenach jest polowanie na różnorodne okazje. Tutaj warto wymienić przeceny, wyprzedaże starych kolekcji czy akcje promocyjne (na przykład trzy zabawki w cenie dwóch). Takie okazje pozwalają zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, a maluchowi nie robi różnicy, czy klocki lub inne zabawki pochodzą z obecnej czy wcześniejszej kolekcji.

Po trzecie - Internet

Kolejną opcją na zakup dużo tańszych zabawek jest skorzystanie z możliwości, jakie daje Internet.

Reklama

W tym przypadku chodzi przede wszystkim o sklepy internetowe, popularne serwisy aukcyjne i sprzedawców indywidualnych. Sklepy internetowe i serwisy aukcyjne nie wynajmują powierzchni oraz nie zatrudniają tak dużej ilości pracowników - co jest niezbędne w przypadku sklepów stacjonarnych.

Kilkuletni chłopiec przez szklaną szybę spogląda na małe zabawki
Materiał partnera

Natomiast sprzedawcy indywidualni zazwyczaj oferują zabawki po swoich dzieciach, które są często całkowicie nowe lub używane w bardzo niewielkim stopniu. Są to bardzo opłacalne transakcje, które umożliwiają zakup zabawek w doskonałym stanie w stosunkowo niewielkiej cenie.

Po czwarte - miejsca oferujące zabawki po niższych cenach

Reklama

Sklepy z zabawkami to nie jedyne miejsca, w których można zaopatrzyć się w przedmioty przeznaczone dla maluchów. Warto korzystać także z tych innych, w których ceny zabawek bywają zdecydowanie niższe. Wśród nich można wymienić:

  • sklepy charytatywne, które są prowadzone przez organizacje dobroczynne (w takich sklepach najczęściej sprzedawane są zabawki podarowane przez darczyńców celem uzbierania kwoty na konkretny cel)
  • hurtownie zabawek, które zazwyczaj oferują zabawki bez marży narzucanej przez sklep
  • sklepy sieciowe, w których zabawki są tylko jednym z produktów oferowanych do sprzedaży
Drewniane klocki-belki ułożone w wieżę na białym tle, z rozsypanymi pisakami wokół
Materiał partnera
  • grupy rodzicielskie lub sprzedażowe w mediach społecznościowych, na których nierzadko można zakupić rzeczy w bardzo dobrym stanie za naprawdę niewielkie pieniądze
  • serwisy ogłoszeniowe, na których można zakupić zabawki lub dokonać wymiany (na przykład na te, którymi dziecko się już nie bawi)
  • sklepy z używaną odzieżą, które w swoim asortymencie także posiadają zabawki

Dodatkowo - oprócz typowych zakupów - dobrym sposobem na wzbogacenie się o kilka zabawek jest rodzina i znajomi, których dzieci powyrastały z określonych rzeczy. Jest wiele takich zabawek, które maluchom szybko się nudzą - i w takiej sytuacji dana zabawka może się przydać komuś innemu.

Artykuł sponsorowany

Reklama
Autor - Magda Czarnota
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.czarnota@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama