Pielmieni wołowe na tacce
Canva.com

Te małe pierożki podbijają świat. Jak zrobić wołowe pielmieni? [PRZEPIS]

Przepyszne, małe pierożki z pożywnym mięsnym farszem - to właśnie tradycyjne pielmienie. Chociaż historycznie wywodzą się z Syberii, od bardzo wielu lat przyrządza się je również w kuchni ukraińskiej. Szczególnie popularne są te z nadzieniem z wołowiny, gdyż ten rodzaj mięsa charakteryzuje się wyjątkowymi walorami smakowymi.
Reklama

Wołowinę możemy również w odpowiednich proporcjach połączyć z mięsem wieprzowym. Pielmienie nie są trudne do przyrządzenia, zarówno na ciasto, jak i farsz potrzebnych będzie kilka podstawowych składników. Sam proces przygotowywania ciasta i farszu również nie powinien przysporzyć nam żadnych trudności i właśnie dlatego słynne ukraińskie pierożki cieszą się uznaniem nawet początkujących kucharzy. Dobrym pomysłem jest przygotowanie większych ilości pierożków i zamrożenie ich nadmiaru. Wówczas po wyjęciu z zamrażarki, pierożki wystarczy tylko ugotować i już mamy przepyszny obiad lub zdrową kolację. Przydadzą się również w sytuacji gdy odwiedzą nas niezapowiedziani goście - nie trzeba spędzać zbyt dużo czasu w kuchni bo wystarczy nam zaledwie kilka minut, żeby podać na stół coś pysznego.

Składnik na wołowe pielmieni

Pielmieni wołowe na talerzu
Canva.com
  • Do przygotowania farszu będą nam potrzebne: 600 g wołowiny, dwie cebule, sól i pieprz.
  • Ciasto przygotujemy z trzech szklanek mąki, trzech żółtek, pół szklanki wody i łyżeczki soli.

Przepis na wołowe pielmieni

  1. Przygotowania zacznijmy od nadzienia: wołowinę kroimy w drobne plasterki, dodajemy posiekane i wyciśnięte cebule. Całość przepuszczamy przez maszynkę do mięsa, po czym doprawiamy solą i niewielką ilością pieprzu.
  2. Z podanych składników zagniatamy ciasto, które trzeba później cienko rozwałkować. Bierzemy kieliszek i za jego pomocą wykrawamy z ciasta krążki.
  3. Pierożki nadziewamy farszem - nie może go być zbyt dużo, bo wówczas pierożki pękną. Uważnie sklejamy brzegi każdego pierożka. Gotujemy je w osolonym wrzątku albo przyrządzonym wcześniej bulionie aż do wypłynięcia na powierzchnię. Pielmienie podajemy z bulionem lub roztopionym masłem. Smacznego!
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama