Kobieta w domowym koku i koszulce na ramiączkach przed lustrem w trakcie tonizowania twarzy jako etapy pielęgnacji cery
Materiał partnera

Tonizowanie twarzy. Czy warto włączyć ten krok do pielęgnacji?

Tonizowanie jest tym krokiem, w pielęgnacji skóry twarzy, który jest często niedoceniany lub zupełnie pomijany. O ile praktycznie każda kobieta dba o nawilżanie cery, o tyle nałożenie na nią toniku uważane jest za zbędny krok. Jednak warto docenić to, co potrafi ten niepozorny kosmetyk. Nie tylko przywraca naturalne pH skóry, ale również nawilża ją, koi i sprawia, że wygląda promiennie.
Reklama

Rola toniku w pielęgnacji skóry twarzy

Wiele osób zapomina o tym, jak ważne jest utrzymanie właściwego pH skóry. Podczas mycia żelami, czy emulsjami pozbywamy się nie tylko nagromadzonych zanieczyszczeń i resztek makijażu, ale także naruszamy naturalną barierę ochronną. Stąd tylko krok do powstania cery wrażliwej, przesuszonej i skłonnej do zaczerwienień. Tonizowanie twarzy może temu skutecznie przeciwdziałać. 

Tonik do twarzy, w zależności od zawartych w nim składników aktywnych możesz mieć szerokie spektrum działania. Włączony do codziennej pielęgnacji:

  • zwęża pory;
  • koi skórę;
  • łagodzi podrażnienia;
  • redukuje powstające na powierzchni skóry zmiany;
  • przygotowuje cerę do kolejnych kroków pielęgnacji.  

Co daje tonizowanie twarzy?

Pielęgnacja twarzy powinna być złożona z kilku etapów. Wtedy wzajemnie się one uzupełniają, a efektem jest promienna, zdrowa skóra. Nie ma więc znaczenia, czy jesteś właścicielką cery tłustej, czy też walczysz z jej przesuszeniem. Tonizacja skóry może Ci pomóc poradzi sobie z każdym problemem. Ważne jest jedynie, aby zwrócić uwagę na to, jakie składniki aktywne znajdują się w składzie kosmetyku. 

Zatem jaki tonik do twarzy najlepiej stosować? Najłagodniejsze i najbezpieczniejsze dla każdej skóry będą hydrolaty. Są to roślinne wyciągi wzbogacone czasami o witaminy lub inne dodatki. Służą do przemywania skóry i odświeżania jej.

Reklama

Najlepiej jest stosować je bezpośrednio przed nałożeniem kremu. 

Bardziej zaawansowane toniki będą miały dodatek składników aktywnych. Mogą zatem nawilżać lub złuszczać naskórek. Wtedy dodawany jest do nich przykładowo aloes, kwas hialuronowy, mocznik lub kwasy BHA, czy AHA.  

Czy toniki można stosować do cery wrażliwej? 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobrać tonik do potrzeb każdej skóry. 

Jeśli chcesz, by Twoja skóra wyglądała korzystnie i zachwycała promiennym wyglądem, zadbaj o to, by odpowiednio dobrany tonik do twarzy lub hydrolat na dobre zagościły na Twojej półce łazienkowej. Kosmetyk ten ma liczne właściwości, które mogą poprawić kondycję Twojej skóry lub pokonać problemy, z którymi się borykasz.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama
Reklama