Elegancka sypialnia z łóżkiem małżeńskim
Materiał partnera

Urządzamy sypialnię w stylu angielskim. Co musi się w niej znaleźć?

Sypialnia to pomieszczenie, które powinno być komfortowe i wygodne, aby zapewniało nam jak najlepsze warunki do wypoczynku oraz snu. Wśród uniwersalnych aranżacji, które wyróżniają się ponadczasowym designem, elegancją, komfortem i wyrafinowaniem, zyskujących wciąż nowych zwolenników, wymienia się styl angielski. Z tego powodu, wiele osób decyduje się na to, by urządzić swoją sypialnię właśnie w takim klimacie. Jak jednak zaaranżować takie wnętrze i co musi się w nim znaleźć?
Reklama

Podpowiadamy, jak urządzić sypialnię w stylu angielskim.

Czym wyróżnia się sypialnia w stylu angielskim?

Jeżeli chcemy urządzić naszą sypialnię w stylu angielskim, warto wiedzieć o tym, że nie jest on jednoznaczny, ponieważ łączy w sobie estetykę epoki wiktoriańskiej z luksusowymi przestrzeniami, a także wiejską romantyczną tonacją. Z tego powodu ten styl daje nam spore możliwości aranżacyjne i jest dość uniwersalny. Dominującą w takich wnętrzach kolorystyką są zwłaszcza pastelowe barwy, a także różne odcienie bieli. W dodatkach jednak możemy wykorzystać odważniejsze kolory, takie jak granat, brąz, butelkowa zieleń czy ciemna szarość. Ważne jest jednak, by kolory ze sobą współgrały i tworzyły jednolitą kompozycję. Dlatego do białych ścian można dopasować dodatki takie jak pościel dostępną na: https://darymex.pl/posciel/rozmiary/200x220 zarówno w odważniejszych odcieniach butelkowej zieleni, jak i granatu, a także jasnych kolorach beżu, pastelach i szarości. Jakie meble powinny znaleźć się w sypialni w stylu angielskim?

Reklama

Jakie meble powinny znaleźć się w sypialni w stylu angielskim?

Urządzając sypialnię w stylu angielskim, zazwyczaj najpierw wybieramy kolory ścian, a następnie dopasowujemy do nich meble. Jednym z najważniejszych w tym wnętrzu elementów, bez wątpienia jest łóżko. W sypialni w stylu angielskim warto wykorzystać masywny model z dużym wezgłowiem, który będzie centralnym punktem takiego pomieszczenia. Może być ono tapicerowane lub drewniane. Warto umieścić nad nim również baldachim. Pozostałe meble, które można wykorzystać w sypialni w stylu angielskim to szafki nocne, komody, toaletki, a także szafy, ławeczki przed łóżkiem czy fotele. Ważne jest jednak, by meble były solidne, tradycyjne i wykonane z trwałych materiałów. Mogą posiadać dodatkowe rzeźbienia czy ozdobne mosiężne uchwyty.

Reklama

Jakie tekstylia powinny znaleźć się w sypialni w stylu angielskim?

W każdej sypialni ważnym elementem są tekstylia. Dlatego wybierając dodatki do wnętrza zaaranżowanego w stylu angielskim, warto postawić na wysokiej jakości pościel. Zazwyczaj w takich wnętrzach wykorzystuje się duże łóżka, dlatego odpowiednia będzie pościel o wymiarach 200 × 220 cm. W takim pomieszczeniu warto postawić na komplet z luksusowej, bogato zdobionej tkaniny. Świetnie sprawdzą się więc pościele z satyny bawełnianej utrzymane w eleganckich odcieniach. W takim wnętrzu warto wykorzystać nie tylko pościele, ale również narzuty zdobione złotą nicią i efektownymi wzorami.

W sypialni w stylu angielskim możemy wykorzystać również inne dodatki w postaci obrazów czy luster w ozdobnych stylizowanych ramach. Zadbajmy także o właściwe oświetlenie takiego pomieszczenia.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama