W białym dziecięcym pokoiku, na białym łóżeczku żółte prześcieradło i żółta poduszka oraz pościel w kolorowe piórka
materiały prasowe

W jakiej temperaturze prać pościel w pralce?

Pralka jest jednym z tych urządzeń, które miały zdecydowanie największy wpływ na ułatwienie ludziom codziennego życia. Dzięki niej mało poręczne i zwykle dość wielkogabarytowe pościele nie muszą być już czyszczone ręcznie, o ile oczywiście producent dopuszcza wrzucenie ich do pralki.
Reklama

Warto sprawdzić metkę przed wypraniem pościeli

Jeszcze zanim się to zrobi i zanim zacznie się zastanawiać nad tym, jak prać pościel, by jej nie zaszkodzić, zawsze trzeba rzucić okiem na małą metkę doczepioną do pościeli (zwykle od wewnątrz), na której powinny znaleźć się wszystkie kluczowe informacje na temat jej zwyczajowej codziennej pielęgnacji. Większość pościeli można umieścić w pralce, ale niestety nie każdą. Warto natomiast zwracać na to uwagę już podczas kupowania poszczególnych wyrobów. Korzystniej jednak kupować te pościele, które rzeczywiście producent pozwala czyścić w pralce, by potem nie musieć męczyć się z nimi ręcznie i nie tracić na to czasu.

Mniej, czy więcej niż 40 stopni?

Pościel
Canva.com

Zakładając jednak, że pościel może być prana w pralce, trzeba jeszcze uzyskać informacje na temat tego, jakie wartości temperatur mogą być na niej stosowane. Wbrew pozorom pościele różnią się od siebie nawet pod tym względem. Aby przekonać się, jak prać pościel wykonaną z konkretnego materiału, najlepiej po prostu raz jeszcze zajrzeć do jej metki tekstylnej i tam znaleźć charakterystyczny obrazek imitujący pralkę, na którym powinna pojawić się konkretna wartość dopuszczalnej temperatury prania.

Zdecydowana większość pościeli pojawiających się na rynku nadaje się do tego, by umieszczać je w najzwyklejszych domowych pralkach.

Reklama

Jeżeli chodzi o temperaturę, zwykle powinna ona wynosić mniej więcej czterdzieści stopni C. Czasami pranie pościeli może odbyć się w nieco wyższej temperaturze, jednakże w większości przypadków nie przekroczy ona wartości sześćdziesięciu stopni C, albowiem wyższe temperatury byłyby dla materiałów sporym zagrożeniem, mogącym doprowadzić do ich nieodwracalnego zniszczenia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama