Drugi podbródek
Canva.com

Wiemy, że czekałaś na ten poradnik. Oto domowe sposoby na drugi podbródek!

Do powstania drugiego podbródka może przyczynić się ogólnie mało zdrowy styl życia. Najbardziej narażone będą na niego te osoby, które źle się odżywiają, mają nieprawidłową wagę ciała w stosunku do swojego wzrostu, a przy tym nie dbają o swoją postawę i w ogóle nie ćwiczą.
Reklama

Drugi podbródek może być też konsekwencją zadziałania pewnych genów, jednakże jeżeli nie jest on czymś, co ma się od urodzenia, zwykle da się zadziałać w taki sposób, by całkowicie się go pozbyć. Jak to zatem zrobić? Służą do tego domowe sposoby na drugi podbródek. Najskuteczniejsze z nich opierają się na wykonywaniu specjalnych ćwiczeń oraz poddawaniu skóry prostym masażom.

Jak aktywność fizyczna może wpłynąć na modelowanie twarzy?

Drugi podbródek
Canva.com

Tak jak większość osób wykorzystuje różnego rodzaju ćwiczenia do pracy nad swoim ciałem, tak równie dobrze można wykorzystać aktywność fizyczną do wymodelowania twarzy.

Reklama

Gimnastyka twarzy jest czym innym niżeli jazda na rowerze, bieganie bądź aerobik, ale to, co łączy ją z innymi sportami, to kwestia zapewniania skutecznych rezultatów jedynie przy odpowiedniej systematyczności. Nad skórą twarzy należy pracować codziennie, najlepiej przez przynajmniej pięć minut. Jednym z lepszych ćwiczeń na drugi podbródek będzie pochylanie i odchylanie głowy w pozycji siedzącej wraz z jednoczesnym napinaniem i rozluźnianiem różnych mięśni twarzy, zwłaszcza mięśni żuchwy oraz tych występujących bezpośrednio przy ustach.

Nawet do ćwiczeń mięśni twarzy nieraz trudno się będzie zmotywować, więc jeśli ktoś już teraz wie, że takich ćwiczeń na pewno nie będzie wykonywać, może on sprawdzić inne domowe sposoby na drugi podbródek, wśród których niemalże tak samo wysoką skutecznością (a może i wyższą) co ćwiczenia wykazują się masaże.

Reklama

Śmiało można je sobie robić samemu, starając się wyciągać skórę twarzy jak gdyby do góry. Masaż może stać się stałym elementem porannej i wieczornej pielęgnacji. Tworząc z niego normalny rytuał, na pewno nigdy nie zapomni się o tym, by go wykonać.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama