Dziecko w kasku jeździ na zabawkowym pojeździe. Dziecko ma na przyczepione na plecach papierowe rakiety  kosmiczne.
Canva

6 zabaw, które uratują deszczowe dni w domu

Podobno nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie na spacer. To nieprawda. Czasem Ty nie masz siły wyjść. Czasem Twoje dziecko jest przeziębione. W co można bawić się w domu? Sprawdź, jakie są najlepsze zabawy dla pięciolatków i sześciolatków w domu.
Reklama

Zabawy dla pięciolatków i sześciolatków w domu — kreatywnych pomysłów

  1. Piknik w pokoju — już samo szykowanie rzeczy do jedzenia, powinno zająć maluchy i dostarczyć im rozrywki. Potem rozłóżcie koc na podłodze, talerze.... i gotowe!
  2. Udawanie zwierząt — Ty mówisz, jakie to zwierzę, a dziecko je udaje. Albo odwrotnie. Maluchy udają jakieś zwierzaki, a dorośli zgadują, co to jest.
  3. Dzieci rządzą — a może mała zamiana ról? Dzieciaki będą mówić rodzicom, co mają robić (w granicach rozsądku). A dorośli muszą się ich słuchać.
  4. Przemeblowanie — czasami wystarczy przestawić na chwilę meble i okazuje się, że powstają nowe kryjówki albo robi się zaskakująco dużo miejsca do zabawy.
  5. Budowanie bazy — to chyba zabawa, którą zna każdy. Można użyć poduszek, koców, krzeseł. Tutaj wszystko się sprawdzi.
  6. Galaretka w kąpieli — wystarczy, że zrobisz galaretkę i zanim zastygnie, wrzuć do niej zabawki. Potem dziecko razem z galaretką z zabawkami wsadź do wanny albo pod prysznic. I daj mu się bawić w odkrywcę.
Dziewczynka i chłopiec bawią się razem w domu.
Canva

Jak bawić się z dzieckiem?

Baw się z nim... jak chcesz. Jeśli nie lubisz układać puzzli, to zróbcie razem coś innego. Nie przepadasz za zabawami w udawanie? To może klocki? Znajdź coś, co sprawi wszystkim przyjemność.

Czy musisz bawić się z dzieckiem?

Nie. Zamiast zabawy możecie po prostu porozmawiać, poczytać książkę. Pamiętaj, tylko żeby czas, który spędzasz z dzieckiem, był mu poświęcony w 100%.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama