Bez
Canva.com

Zalej kwiaty bzu olejem. Tego się nie spodziewasz!

Nie każdy wie, że kwiaty bzu ma wiele cennych właściwości dla naszego organizmu. Zrób olej z bzu i przekonaj się jak wielka siła tkwi w tej cudownej roślinie.
Reklama

Gdy bez zakwitnie w naszym ogrodzie, to cudowny zapach roznosi się w całej okolicy. To roślina, w której można się wprost zakochać. Fioletowy bez możemy bezpiecznie zebrać i wykorzystać, jak składnik domowych sposobów na utrzymanie zdrowia.

Co zrobić z bzu?

Kwiaty bzu mają bardzo intensywny aromat, dlatego możemy przygotować wyjątkowy olej do aromaterapii domowej. Na początku zbieramy kwiaty i oddzielamy listki od gałązek. Bez wrzucamy do słoika i podgrzewamy olej roślinny w dużym garnku do 40 stopni Celsjusza. Słoik zakręcamy i odstawiamy na 2 dni.

Bez
Canva.com

Nie każdy wie, że olejek z bzu możemy wykorzystać, m.in. do zmniejszenia bólu głowy. Czasem wystarczy zaledwie kilka kropelek, aby ból się zmniejszył.

Reklama

Olejek wcieramy w skronie. Olej z bzu pomocny jest także w walce z trądzikiem oraz zmianami skórnymi. Warto wiedzieć, że bez ma wysoki poziom przeciwutleniaczy, które, jak wykazano, mają wiele korzyści zdrowotnych.

Olejek z bzu może pomóc także w masażu i łagodzeniu bólu stawów. Warto dodać go także do środków czystości, aby wszystko pachniało kwiatowym aromatem. Olejek z bzu jest popularnym naturalnym lekarstwem na różne problemy zdrowotne. Jest to olejek eteryczny, który był używany do leczenia wszystkiego, od trądziku, egzemy i łuszczycy po stres, niepokój i problemy ze snem.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama