Fachowiec w niebieskim roboczym ubraniu montuje kocioł gazowy
Materiał partnera

Zobacz jak zaoszczędzić montując kocioł gazowy do domu

Kotły gazowe to popularne urządzenia grzewcze, ponieważ są łatwe w obsłudze. Aby urządzenie dobrze spełniało swoją rolę, należy dopasować je do potrzeb osób, które będą z niego korzystać. Podpowiadamy, jak dobrać moc kotła gazowego.
Reklama

Co jest ważne przy wyborze kotła?

Musisz znaleźć kocioł gazowy, który jest odpowiedniej wielkości dla Twoich potrzeb. Oznacza to znalezienie takiego, który ma wystarczającą moc do ogrzewania i dostarczania ciepłej wody, ale nie za dużo mocy. Jeśli kocioł jest zbyt mocny, nie będzie wykorzystywany w pełni swojego potencjału i będzie tylko marnował energię lub będzie bardzo często przerywał pracę.

Duża ilość cykli przełączania może uszkodzić kocioł. Kiedyś zalecano zaopatrzenie się w większy kocioł, aby mógł poradzić sobie z silnymi mrozami. Jednak dziś nie ma to sensu, ponieważ nowsze budynki mają lepszą izolację, a starsze są często termomodernizowane, co oznacza, że nie potrzebują tak dużo ciepła z kotła.

Posiadanie modulacji mocy jest ważne. Oznacza to, że palnik będzie rzadziej się włączał i wyłączał. Jest to dobre dla urządzenia, ponieważ będzie ono działało dłużej. Jak to działa? Palnik może pracować z maksymalną mocą, gdy zapotrzebowanie na energię jest największe.

Reklama

Jednocześnie może pracować z minimalną mocą, gdy zapotrzebowanie jest bardzo niskie.

Jeśli chodzi o kocioł, to należy pomyśleć o dwóch rzeczach. Z jednej strony musi on być w stanie sprostać maksymalnemu zapotrzebowaniu. Z drugiej strony, powinien być ekonomiczny gdy zapotrzebowanie jest niskie. Ilość zapotrzebowania na energię zmienia się w zależności od aktualnej pogody.

Moc kotła gazowego powinna być dostosowana do warunków budynku

Zapotrzebowanie budynku na ciepło zależy od kilku czynników. Najważniejszym czynnikiem jest wielkość budynku. Ważna jest również kubatura, czyli powierzchnia użytkowa, oraz wysokość pomieszczeń. Dom o powierzchni 70 metrów kwadratowych nie będzie miał tak dużego zapotrzebowania jak budynek o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Ważne jest również to, jaki jest projekt budynku i  w jakiej technologii został wybudowany dom.

Reklama

Jeśli twój dom nie ma dobrej izolacji lub ma stare okna, które pozwalają na ucieczkę powietrza, będzie potrzebował więcej energii, aby ogrzać dom do ustawionej temperatury. Jeśli Twój dom jest energooszczędny lub pasywny, będzie potrzebował mniej energii, aby go ogrzać.

Należy pamiętać, że utrata energii cieplnej może być efektem problemów z izolacją. Jeśli użyjesz wysokiej jakości materiałów, które zostaną prawidłowo zastosowane, nie będziesz miał problemu z mostkami termicznymi. Warto wiedzieć, ile energii będzie potrzebował Twój nowy budynek, abyś mógł ją zaplanować.

Kocioł gazowy do wody użytkowej

Kocioł gazowy jest przeznaczony do ogrzewania domu i dostarczania ciepłej wody użytkowej. Szukając nowego urządzenia, upewnij się, że otrzymasz takie, które jest wystarczająco wydajne, aby zaspokoić potrzeby całego gospodarstwa domowego.

Reklama

Oznacza to, że nikt nie będzie musiał długo czekać na ponowne podgrzanie wody.

Jeśli masz dużą rodzinę, która bierze kąpiele w wannie, będziesz potrzebował większej mocy kotła niż w przypadku pary, która bierze szybkie prysznice.

Montaż kotła gazowego - sposób na oszczędność

Szukając nowego kotła gazowego, trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Jedną z nich jest to, jak mocny będzie kocioł. Ale są też inne rzeczy, o których warto pomyśleć.

Nawet najlepszy piec może nie spełnić Twoich oczekiwań, jeśli nie zostanie prawidłowo zainstalowany. Prace te powinny być wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowaną osobę. Być może warto skorzystać z miejsca, w którym można kupić kocioł gazowy i od razu zlecić jego montaż - taką ofertę można znaleźć w sklepie internetowym Hydrotermo.pl.

Instalacją dla Twojego kotła gazowego zajmie się autoryzowany instalator. Jest to duża oszczędność czasu.

Reklama

Wszystko, czego potrzebujesz, możesz załatwić w jednym miejscu. Dodatkowo nie musisz tracić czasu na szukanie fachowca, który może być niedostępny przez dłuższy czas. Po zakupie kotła, skontaktuje się z Tobą instalator aby od razu umówić termin montażu zamówionego kotła gazowego.

Są jednak inne zalety tego rozwiązania. Zakup i instalacja są często oferowane w tej samej cenie co sam produkt. A ponieważ produkt i usługa są sprzedawane razem z 8% stawką VAT, ogólna cena jest porównywalna do zamówienia kotła w sklepie stacjonarnym.

Pamiętaj, że gdy masz zainstalowany kocioł, usługa obejmuje coś więcej niż tylko powieszenie i podłączenie urządzenia. Usługa może obejmować również usunięcie starego urządzenia, jeśli takie istnieje. Certyfikowany specjalista uruchomi sprzęt, aby sprawdzić, czy działa on prawidłowo. Otrzymasz również informacje o tym, jak korzystać z kotła.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama