Mąka i rozbite jajka w skorupkach do naszykowania klusek leniwych.
Canva

Zostały Ci białka jajek w lodówce? Świetnie! Oczyścisz nimi srebro i skórę

Z pewnością wielu z nas będzie zaskoczonych tym, w jaki sposób można wykorzystać białka jajek. Są to już sprawdzone i skuteczne metody działania prowadzące do ich odpowiedniego wykorzystania.
Reklama

Wyczyścimy nim przedmioty ze skóry.

I to nie tylko portfel, a nawet buty. Musimy tylko na nie nanieść miękką gąbką białko. Rozprowadźmy je dokładnie na całej powierzchni. Odczekajmy 3-4 minuty i zetrzyjmy wilgotną szmatką. Następnie przetrzyjmy do połysku suchym, bawełnianym gałgankiem. Białko pozostawi na wiele dni ochronną powłokę. Możemy też odnowić starą torebkę. Ubijmy pianę z 3 białek. Wkropmy łyżeczkę terpentyny i mieszanką nacierajmy torebkę miękką szmatką. Po wyschnięciu wypolerujmy do uzyskania połysku.

Odnowimy nim wyroby ze srebra.

Jeśli biżuteria lub sztućce zaśniedziały, przywrócimy im piękny wygląd dzięki zawartym w jajku związkom siarki. Białko z 3 jajek ubijmy mikserem na sztywną pianę.

Reklama

Dodajmy do niej dwie szczypty soli. Do miski włóżmy srebrne wyroby. Wyjmijmy po 30 minutach i wypolerujmy szmatką.

Wyczyścimy nim ramy obrazu.

Białko jajka kurzego ubijmy na sztywną pianę i dodajmy do niej 10 kropli bielinki. Pianę rozprowadźmy na ramie pędzelkiem. Pozostawmy do całkowitego wyschnięcia. Na koniec wypolerujmy miękką szmatką.

Dodatkowa uwaga – dokładnie oddzielmy białka od żółtek.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama