Fenomen produktów Faber-Castell
Udostępnij Google News
Kariera

Fenomen produktów Faber-Castell

Na ogół nie zwracamy uwagi na to, czym piszemy, rysujemy, malujemy. O ile nie jesteśmy profesjonalistami, nie zwracamy uwagi na producenta artykułów piśmienniczych. To duży błąd, bo od ich jakości zależny jest efekt.

Czy można zbudować legendę na bazie ołówka? Okazuje się, że tak. Historia niemieckiej firmy Faber-Castell rozpoczęła się w 1761 roku. Niewiele jest firm, które przetrwały na rynku tak długo. W dodatku produkując coś tak banalnego, jak ołówki, bo to one są pierwszym produktem i bohaterem firmy Faber Castell.

Pierwszym właścicielem późniejszego imperium był Kaspar Faber. Stolarz, który porzucił pracę, by otworzyć maleńką manufakturę produkującą ołówki, zapewne nie przypuszczał, że właśnie dał podwaliny wielkiemu imperium, a produkty sygnowane logo Faber-Castell będą należały do najlepiej rozpoznawalnych na świecie. Od 1840 roku ołówki (w tym nowatorski jak na tamte czasy ołówek sześciokątny) były oznaczane nazwą firmy, tym samym stając się pierwszymi markowymi ołówkami na świecie.
Dziś firma Faber-Castell może poszczycić się całą gamą produktów przydatnych zarówno dzieciom w szkołach, jak i artystom plastykom. W ofercie firmy znajdziemy nie tylko legendarny już zielony ołówek, ale także różnego rodzaju kredki, farby, pisaki, flamastry, gumki do ścierania, zapasowe grafity do ołówków, pióra tradycyjne i kulkowe, czyli wszystko, czego może potrzebować zarówno uczeń młodszych klas szkoły podstawowej, jak i student uczelni plastycznej. Tych ostatnich na pewno zainteresują kredki dla artystów Faber-Castell Polychromos. Ich wyjątkowość zasadza się w wodoodpornych i nierozmazujących grafitach. Obrazy narysowane kredkami Polychromos nie płowieją i nie tracą barwy mimo upływu czasu. Grafity zostały wykonane na bazie wosku, co gwarantuje ich najwyższą trwałość.

Chociaż produkty Faber-Castell możemy znaleźć praktycznie w każdym sklepie papierniczym, firma nie stawia na ilość, ale na jakość. Znakiem rozpoznawczym Faber-Castell jest najwyższa jakość oferowanych do sprzedaży artykułów piśmienniczych i malarskich. Nie ma tu miejsca na kompromis, tani surowiec czy niestaranną produkcję. Wybierając Faber-Castell (do kupienia między innymi na www.biuronimo.pl), mamy pewność, że trzymamy w rękach produkty, po które chętnie sięgają profesjonalni plastycy i graficy na całym świecie.

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie