7 najpopularniejszych kompleksów Polek
Udostępnij Google News
Uroda

7 najpopularniejszych kompleksów Polek

Polki uważane są za jedne z najpiękniejszych kobiet Europy, jednak wciąż posiadają bardzo dużo kompleksów na swoim punkcie. Każda z nas posiada pewnie chociaż jedną rzecz, którą pragnęłaby w sobie zmienić.

My kobiety, a w szczególności Polki, nie potrafimy cieszyć się z tego, co dała nam natura i w pełni nigdy nie jesteśmy zadowolone ze swojego ciała i wyglądu. Jedynie 7% wszystkich Polek zaznacza, że jest całkiem zadowolona z tego, jaka jest.

Klinika Dentim Body Care z Katowic przeprowadziła sondaż wśród 1000 kobiet w wieku od lat 18 do 55 – stąd też te wyniki. Zobaczmy co jeszcze udało ustalić się badaczom:

1. Nieładny wygląd

Aż 89% Polek zaznaczyło, że w ogóle nie lubi swojego wyglądu. Panie te chciałby coś w nim zmienić lub poprawić.

2. Zbyt duża waga

Na pierwszym miejscu wśród kompleksów Polek jest zbyt duża waga. Większość z nas chciałaby się odchudzić i nie lubi przez to swojego ciała. Aż 32% ankietowanych kobiet przyznało, że ma problem z dodatkowymi kilogramami.

3. Zmarszczki i stary wygląd

Drugim kompleksem, który wyłania się z badania jest nadmierna ilość zmarszczek. Wśród badanych kobiet 29% z nich zaznaczyło, że jest to ich główny problem, z którym nie mogą się pogodzić w swoim wyglądzie.

4. Rozmiar piersi

Zbyt małe piersi lub zbyt duże piersi są dopiero trzecim wśród najczęściej występujących kompleksów Polek. Wśród kobiet, które zgłosiły taki problem aż 43% z nich uważa, że ich piersi mogłyby być większe, 23% zaś obstawia za tym, że ich piersi są zbyt duże.

5. Trądzik

Polskie kobiety mają problem również z trądzikiem. Wśród ankietowanych Pań aż 6% z nich zaznaczyło, że jest to ich główny problem estetyczny.

6. Pośladki

12% Pań biorących udział w badaniu stwierdziło, że nie podobają im się ich własne pośladki.

7. Cellulit

Bardzo wysoko wśród kompleksów plasuje się również występowanie tak zwanej skórki pomarańczowej. Kłopot z nią posiada aż 42% ankietowanych kobiet.

Najbardziej przykrą wiadomością jest chyba jednak ta, że aż 70% ankietowanych kobiet stwierdziło, że chciałoby poddać się operacjom plastycznym lub innym zabiegom medycyny estetycznej. Wszystko to aby tylko pozbyć się kompleksu, który jak twierdzą – niszczy im życie.

Czy jednak jest to najlepszy sposób na zdobycie pewności siebie? Pomyślmy o tym same.

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie