9 sprawdzonych sposobów na łamliwe paznokcie
Udostępnij Google News
Uroda

9 sprawdzonych sposobów na łamliwe paznokcie

Wszechobecne środki chemiczne, różnego rodzaju detergenty, życie w szybkim tempie, niedobory witamin wyniszczają również nasze paznokcie. Dłonie stają się przesuszone, zaś płytka paznokciowa cienka oraz krucha. Złamania paznokci powodują odpryski lakieru i wyglądają mało estetycznie. Ciągle zastanawiamy się co zrobić aby nasze dłonie i paznokcie wyglądały cudownie.

Przedstawiamy  sposoby radzenia sobie z łamliwymi paznokciami:

1. Galarety, galaretki – staraj się jeść zarówno wytrawne jak i słodkie galarety i galaretki. W ich składzie zawarta jest żelatyna dzięki, której paznokcie zostaną wzmocnione oraz utwardzone i znacznie spadnie ich łamliwość.

2. Witaminy, witaminki – staraj się dostarczać możliwie jak najwięcej witamin w pożywieniu, oczywiście jeśli zależy nam na uzupełnieniu niedoborów pomocne będą również te syntetyczne, jednak ich poziom wchłaniania jest znacznie niższy niż w przypadku naturalnych.

W przypadku problemów łamliwości paznokci wskazane są preparaty, w których składzie znajduje się skrzyp polny, drożdże, pokrzywa, witaminy z grupy B a także mikroelementy. W aptece dostępnych jest wiele tego typu preparatów. Zaleca się również spożywanie herbatki ze skrzypu, chociaż nie jest ona najsmaczniejsza.

3. Na czas kuracji wzmacniającej zrezygnuj z wszelkiego rodzaju lakierów i odżywek. Każdy tego typu preparat zawiera w swoim składzie aceton, który znacznie osłabia płytkę paznokci.

4. Olejek rycynowy – olejek wcieraj w paznokcie na ciepło bądź na zimno. Koszt jego zakupu to zaledwie 2-3 zł. Jeśli będziesz stosować go każdego dnia już po bardzo krótkim czasie zauważysz znaczącą poprawę, paznokcie będą dużo twardsze i przestaną się rozdwajać.

5. Maść z witaminą A – dostępna w każdej aptece, kosztuje niewiele a może znacząco wzmocnić działanie olejku rycynowego.

6. Ciepła oliwa – moczenie paznokci w ciepłej oliwie z oliwek nawilży i wzmocni płytkę.

7. Rękawice ochronne –gdy myjesz naczynia, pierzesz ręcznie czy sprzątasz zawsze zakładaj na dłonie ochronne rękawice, kontakt z detergentami niszczy zarówno skórę jak i paznokcie.

8. Krem do rąk i paznokci - miej go zawsze przy sobie. Ich wybór w sklepach jest tak ogromny, że możesz zdecydować się na swój ulubiony. Smaruj dłonie kilkakrotnie w ciągu każdego dnia, a zgłasza gdy umyjesz ręce. Pomoże ci to zapobiec wysuszeniu paznokci oraz otaczających je skórek a dodatkowo skóra twoim dłoni stanie się wyjątkowo gładka i delikatna.

9. Odpowiedni pilniczek – do pielęgnacji naturalnych paznokci najodpowiedniejszy będzie szklany pilniczek. Nie wskazane są te wykonane z metalu ponieważ sprzyjają rozdwajaniu się paznokci. Pamiętaj również że pilniki, które stosowane są do tipsów są znacznie za twarde dla paznokcia naturalnego.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie