9 sprawdzonych sposobów na łamliwe paznokcie

Uroda Piątek, 17 stycznia 2014
Oceń:
4 / 17 głosów
9 sprawdzonych sposobów na łamliwe paznokcie

Wszechobecne środki chemiczne, różnego rodzaju detergenty, życie w szybkim tempie, niedobory witamin wyniszczają również nasze paznokcie. Dłonie stają się przesuszone, zaś płytka paznokciowa cienka oraz krucha. Złamania paznokci powodują odpryski lakieru i wyglądają mało estetycznie. Ciągle zastanawiamy się co zrobić aby nasze dłonie i paznokcie wyglądały cudownie.

Przedstawiamy  sposoby radzenia sobie z łamliwymi paznokciami:

1. Galarety, galaretki – staraj się jeść zarówno wytrawne jak i słodkie galarety i galaretki. W ich składzie zawarta jest żelatyna dzięki, której paznokcie zostaną wzmocnione oraz utwardzone i znacznie spadnie ich łamliwość.

2. Witaminy, witaminki – staraj się dostarczać możliwie jak najwięcej witamin w pożywieniu, oczywiście jeśli zależy nam na uzupełnieniu niedoborów pomocne będą również te syntetyczne, jednak ich poziom wchłaniania jest znacznie niższy niż w przypadku naturalnych.

W przypadku problemów łamliwości paznokci wskazane są preparaty, w których składzie znajduje się skrzyp polny, drożdże, pokrzywa, witaminy z grupy B a także mikroelementy. W aptece dostępnych jest wiele tego typu preparatów. Zaleca się również spożywanie herbatki ze skrzypu, chociaż nie jest ona najsmaczniejsza.

3. Na czas kuracji wzmacniającej zrezygnuj z wszelkiego rodzaju lakierów i odżywek. Każdy tego typu preparat zawiera w swoim składzie aceton, który znacznie osłabia płytkę paznokci.

4. Olejek rycynowy – olejek wcieraj w paznokcie na ciepło bądź na zimno. Koszt jego zakupu to zaledwie 2-3 zł. Jeśli będziesz stosować go każdego dnia już po bardzo krótkim czasie zauważysz znaczącą poprawę, paznokcie będą dużo twardsze i przestaną się rozdwajać.

5. Maść z witaminą A – dostępna w każdej aptece, kosztuje niewiele a może znacząco wzmocnić działanie olejku rycynowego.

6. Ciepła oliwa – moczenie paznokci w ciepłej oliwie z oliwek nawilży i wzmocni płytkę.

7. Rękawice ochronne –gdy myjesz naczynia, pierzesz ręcznie czy sprzątasz zawsze zakładaj na dłonie ochronne rękawice, kontakt z detergentami niszczy zarówno skórę jak i paznokcie.

8. Krem do rąk i paznokci - miej go zawsze przy sobie. Ich wybór w sklepach jest tak ogromny, że możesz zdecydować się na swój ulubiony. Smaruj dłonie kilkakrotnie w ciągu każdego dnia, a zgłasza gdy umyjesz ręce. Pomoże ci to zapobiec wysuszeniu paznokci oraz otaczających je skórek a dodatkowo skóra twoim dłoni stanie się wyjątkowo gładka i delikatna.

9. Odpowiedni pilniczek – do pielęgnacji naturalnych paznokci najodpowiedniejszy będzie szklany pilniczek. Nie wskazane są te wykonane z metalu ponieważ sprzyjają rozdwajaniu się paznokci. Pamiętaj również że pilniki, które stosowane są do tipsów są znacznie za twarde dla paznokcia naturalnego.

Marta