Jak doczyścić mikrofalówkę bez środków chemicznych?

Jak doczyścić mikrofalówkę bez środków chemicznych?

Mikrofalówka, to jeden z tych sprzętów kuchennych, z których często korzystamy, ale zapominamy o ich czyszczeniu. Jeśli chcesz skutecznie wyczyścić swoją kuchenkę mikrofalową, będziesz potrzebowała kilku rzeczy, które z pewnością znajdziesz w swojej kuchni.
Reklama
O jakich rzeczach mowa?
  • Ocet
  • Miskę, którą można umieścić w mikrofalówce
  • Wodę
  • Gąbkę
  • Drewniane wykałaczki
Jak czyścić sprzęt?
  1. Wlej do miski ocet oraz wodę w równych proporcjach. Ilość składników zależy od tego, jak długo planujesz traktować wnętrze mikrofali parą. Zazwyczaj zaleca się przygotowanie 250 ml roztworu, czyli jednej szklanki.
  2. Włóż wykałaczkę lub inny mały drewniany przedmiot do przygotowanego roztworu. Niby nie jest to niezbędnie konieczne, jednak minimalizuje szanse wykipienia roztworu. Bąbelki, które wytworzą się podczas podgrzewania, osadzą się na wykałaczce.
  3. Następnie powinnaś podgrzewać miskę od pięciu do 10 minut, w zależności od stopnia zabrudzenia kuchenki mikrofalowej. Kiedy czas się skończy i mikrofalówka się wyłączy, należy jeszcze pozostawić miskę we wnętrzu przez minutę lub dwie, aby pozwolić parze na zmiękczenie zalegających zabrudzeń.
  4. Po upływie tego czasu należy otworzyć drzwiczki i bardzo ostrożnie wyjąć miskę z wnętrza. Najlepiej użyć rękawicy kuchennej, aby się nie poparzyć. Miskę odstawiamy na kilka minut, do delikatnego ostygnięcia roztworu. Następnie trzeba chwycić za gąbkę i zanurzyć ją w mieszaninie octu i gorącej wody i szorować ściany mikrofali. Prawdopodobnie zabrudzenia znikną po jednorazowym przetarciu. Na koniec należy wytrzeć sprzęt do sucha za pomocą ręcznika papierowego.
  5. Również zewnętrzne ściany kuchenki możesz potraktować mieszaniną wody z octem.
Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama