Ciepły czy zimny nawiew w suszarce? A może oba?
Udostępnij Google News
Uroda

Ciepły czy zimny nawiew w suszarce? A może oba?

Suszarka to podstawowy sprzęt, jaki niemal każdy z nas ma na w łazience. I chociaż wydaje się, że jedyną funkcją tego urządzenia jest właśnie suszenie włosów, może też pomóc w szybszym ich układaniu, a nawet nadać im więcej blasku. Skutecznie ułatwia to użycie odpowiedniego nawiewu: ciepłego lub zimnego. Przyjrzymy się w artykule zwłaszcza temu drugiemu.

Rodzaje suszarek do włosów

Na rynku mamy ogromny wybór sprzętu do układania włosów, dlatego nie jest łatwo wybrać coś dla siebie. W sklepach znajdziemy przede wszystkim suszarki profesjonalne oraz te do użytku domowego. Pierwsze z nich posiadają zwykle dużo dłuższy kabel, kilka końcówek oraz dodatkowe funkcje. Także pod względem parametrów różnią się od sprzętu używanego w domu. Mają np. bardzo wytrzymały silnik, często też powłoki z materiałów, które nie niszczą włosów czy funkcję jonizacji.

Jeśli chodzi o suszarki do użytku domowego, producenci coraz częściej inspirują się sprzętem dla profesjonalistów. Zwykle bardziej wymagający klienci oczekują dużo więcej, dlatego sięgają po suszarki z opcjami dodatkowymi, aby poprawić kondycję swoich włosów lub szybciej je układać. Granica między urządzeniem profesjonalnym a tym do użytku domowego zaczyna się więc w wielu przypadkach zacierać.

Jedną z opcji, dostępną jeszcze jakiś czas temu tylko w salonach fryzjerskich, było wykorzystanie suszarki z zimnym i ciepłym nadmuchem. Dziś już nie jest to żadna nowość, choć nadal często nie wiemy, jak używać tej funkcji, aby faktycznie przyniosła jakiś rezultat. Jak więc wykorzystać suszarkę z chłodnym nawiewem?

 

Suszarka z zimnym nawiewem – przyjaciółka dobrych fryzur

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że sprzęt do suszenia włosów używa do tego ciepłego powietrza, jednak to nie jest jedyna możliwość. Chociaż wiele urządzeń ma do wyboru rodzaj nawiewu, zazwyczaj korzystamy z gorącego. Włosy są bardzo szybko suche, a przy użyciu innych akcesoriów np. wałków na rzepy czy szczotki, można stworzyć wymarzoną fryzurę w kilka chwil.

Wydaje się, że suszarka do włosów z zimnym nawiewem może wręcz dawać nieprzyjemne uczucie chłodu, a dodatkowo cały proces układania fryzury będzie dużo dłuższy. Dlatego właśnie część osób niepotrzebnie zniechęca się do korzystania z tej funkcji. Nie chodzi jednak o ciągłe suszenie zimnym powietrzem, a odpowiednie wykorzystanie go w końcowej fazie całego procesu. Po co? Aby móc łatwiej ułożyć włosy i je ujarzmić.

 

Po co suszarka z zimnym powietrzem?

Wspomnieliśmy, że jest to bardzo przydatna funkcja podczas modelowania, zwłaszcza jeśli masz problem z puszącymi się włosami, które trudno jest poskromić. Wtedy wystarczy gruba szczotka i włączenie chłodnego nawiewu w ostatniej fazie suszenia. W efekcie otrzymasz gładkie włosy, do których ułożenia nie potrzebujesz już prostownicy ani innego sprzętu. Po prostu oszczędzasz swój czas i pieniądze. Nie bez powodu w salonach fryzjerskich często właśnie w ten sposób modeluje się włosy, rezygnując z używania innego sprzętu, jaki mógłby je zniszczyć wysoką temperaturą.

Istnieją już nawet modele suszarek z inteligentną kontrolą temperatury, dzięki czemu dostosowanie tego parametru nie będzie już problemem. Przykładem są suszarki z ciepłym i zimnym nawiewem od Dyson. Warto na nią zwrócić uwagę, ponieważ uprzyjemnia codzienne korzystanie ze sprzętu.

Oto plusy inteligentnej kontroli temperatury w suszarce:

  • ułatwia to modelowanie fryzury,
  • pomaga włosom zachować blask,
  • nie trzeba również samodzielnie sprawdzać, tak jak w przypadku zwykłej suszarki z ciepłym nadmuchem, czy nadmiernie nie wysuszamy włosów.
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie