9 pomysłów na zachowanie pamiątek z dzieciństwa

9 pomysłów na zachowanie pamiątek z dzieciństwa

Okres dzieciństwa i dorastania jest niezwykle piękny. Gdy wchodzimy w dorosłość wspominamy go z łezką w oku. Warto zachować dla swojej pociechy pamiątki tych niezwykle radosnych, pełnych uśmiechu i miłości dni.
Reklama

Sprawdźcie nasze pomysły na zachowanie wspomnień, poza zdjęciami.

1. Gazety – w dniu narodzin dziecka wyślij partnera do kiosku po dwie różne gazety/ dzienniki, po latach pozwolą one dziecku przeczytać o wydarzeniach, które miały miejsce w dniu jego narodzin. Dodatkowo można również kupić gazetę w której drukowane są zdjęcia dzieci zaraz po urodzeniu, z buźką naszego smyka. 2. Kartoteka fotograficza – zwykłych zdjęć robicie dziecku tysiące. Spróbujcie robić fotografie jednakowo ubranemu maluchowi na tym samym jednolitym tle w stałych odstępach czasu, np. w pierwszym roku życia co miesiąc a następnie co rok w dniu urodzin. Następnie można to zmontować w specjalnym programie dzięki któremu powstanie film pokazujące jak zmieniała się nasza pociecha. Dla wytrwałych – robienie zdjęcia codziennie. 3. Pierwsza, najukochańsza zabawka – chodzi o zabawkę, maskotkę, kocyk czy pacynkę –wszystko jedno co to było, ma to być rzecz którą dziecko szczerze kochało i z którą najspokojniej zasypiało.
Reklama
Zadbajmy aby po latach wyglądała dobrze, bo również u starszej pociechy pojawią się na jej widok pozytywne emocje. 4. Film obrazujący ukochane miejsca – nakręćmy film, w którym pokażemy ulubiony plac zabaw, przedszkole, pokój dziecka, park czy inne miejsca w których lubiło spędzać czas jako maluszek. Po latach oprócz własnego wyglądu chętnie wróci pamięcią do miejsc które kochało. 5. Prowadzenie bloga – można zacząć pisać w sieci pamiętnik dziecka. Dostęp do treści można ograniczyć tylko dla rodziny i znajomych. Wspomnienia mogą dodawać również bliscy przez co będą pełniejsze. 6. Przeprowadzenie wywiadu z dzieckiem – najlepiej w formie audio. Przygotowujemy listę pytań i co rok od czasu kiedy dziecko zacznie mówić zadajemy, najlepiej te same lub można coś dopisywać i nagrywamy. Pytania np. „jak się nazywasz”, „ile masz lat”, „jak ma na imię twój ulubiony kolega” itp.
Reklama
7. Odciśnięta stopa lub dłoń malucha – w sklepach papierniczych, z bibelotami czy też tych z akcesoriami dla dzieci można kupić gotowe zestawy, dzięki którym odciśniemy kończynę dziecka w atestowanym gipsie, włożymy zdjęcie i jeszcze całość własnoręcznie ozdobimy. 8. Rysunki dziecka – dzieci tworzą całą masę prac, jednak nie zostawimy wszystkich co jakiś czas wybierajmy kilka które chcemy zachować, opisujmy je wiekiem dziecka i jego imieniem, jeśli mamy więcej szkrabów w domu. 9. Kronika dziecka – można kupić gotową jednak lepszym pomysłem jest tworzenie własnej. Kupmy duży zeszyt w twardej oprawie lub album do wklejania zdjęć. Umieszczajmy w niej wszelkie ważne dla nas informacje bezpośrednio lub na karteczkach, prace dziecka, pocztówki z wakacji, bilety do zoo, zdjęcia i wszystko co chcemy zapamiętać. Marta
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama