Co robić, żeby mieć piękny uśmiech? Poznaj 4 szybkie sposoby na bielsze zęby!
Udostępnij Google News
Uroda

Co robić, żeby mieć piękny uśmiech? Poznaj 4 szybkie sposoby na bielsze zęby!

Marzy Ci się hollywoodzki uśmiech? Chcesz czuć się dobrze z tym, jak wyglądasz, kiedy się śmiejesz? Pragniesz, by Twoje zęby były bielsze i olśniewały płeć przeciwną? Oto kilka prostych metod, które sprawią, że poczujesz się naprawdę atrakcyjnie i wyleczysz kompleksy!

Skorzystaj z pomocy specjalisty

Zacznij od usunięcia kamienia nazębnego, ponieważ już sam ten zabieg może w znacznym stopniu poprawić wygląd Twoich zębów. W tym celu wybierz się do dentysty. Zespół specjalistów, do których należy również asystentka stomatologiczna i higienistka stomatologiczna na pewno doradzi Ci też, jakich past powinieneś używać. Jeśli nie masz dużych wypełnień w zębach, pomocne może okazać się zastosowanie licówek, czyli cienkich, porcelanowych nakładek. W przypadku nieestetycznych ubytków proponuje się także zastosowanie materiału kompozytowego.

Zmień dietę!

Unikaj napojów, które wpływają na barwienie uzębienia: mocnej herbaty, kawy, czerwonego wina, coli i innych napojów o intensywnym kolorze. Analogicznie dobrze jest ograniczyć pokarmy, które koloryzują, czyli np. buraki lub sosy pomidorowe. Oczywiście nie oznacza to, że musisz zupełnie rezygnować z niektórych potraw na rzecz tzw. białej diety. Wystarczy, że ograniczysz pewne produkty i nie będziesz ich spożywał bezpośrednio przed snem. Po każdym barwiącym posiłku najlepiej jest umyć zęby. Zadbaj, by Twoim jadłospisie znalazły się napoje i dania, które naturalnie odświeżają jamę ustną: mięta, jabłko, ogórek, sałata, seler, pietruszka, czystek, a także truskawki, które wybielają zęby, ponieważ są bogatym źródłem fluoru i kwasu jabłkowego. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania lub problem z dyscypliną żywieniową, zawsze możesz skorzystać z usług specjalisty dietetyki.

Dbaj o uzębienie

Sprawdź, czy Twoja szczoteczka jest wystarczająco twarda, by mogła usunąć resztki pokarmu i osad. Co prawda nie chodzi o to, żeby włosie raniło Twoje dziąsła, ale szczoteczka nie powinna być zbyt miękka. Szoruj zęby regularnie przez kilka minut, aż będziesz pewny, że umyłeś je dokładnie. Możesz również skorzystać z nici dentystycznych, które wydobędą pozostałości pokarmu, które utknęły w zakamarkach między zębami. Istotne jest też oczyszczanie języka. W tym celu zaopatrz się w specjalne szpatułki lub szczoteczkę z dodatkową końcówką.

Zastosuj proste triki

Istnieją pewne sprawdzone triki, które powodują, że Twoje zęby wydają się bielsze, niż są w rzeczywistości. Jednym z prostych sposobów jest opalenizna! Im ciemniejsza jest Twoja skóra, tym Twoje zęby wyglądają na mniej żółte, ponieważ powstaje znaczny kontrast. Inną metodą jest użycie szminki w czerwonym kolorze, ale podobny efekt uzyskasz też szminką w odcieniu fuksji i bladego różu. Dla podkreślenia efektu nałóż również ubrania w intensywnych barwach.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie