Białe zęby
Canva.com

Jak rozjaśnić zęby? Oto najlepsze domowe sposoby

Białe zęby nie muszą być marzeniem. Co możemy zrobić, by pozbyć się kompleksów? Jak rozjaśnić zęby? Zobaczmy, jakie możliwości dają nam popularne metody wybielania zębów w domu.
Reklama

Białe zęby - czy soda oczyszczona pomoże?

Na liście tych produktów, dzięki którym możemy spełnić swoje marzenia o białych zębach, miejsce dość istotne zajmuje soda oczyszczona. Jest to jedna z najpopularniejszych domowych metod wybielania zębów, jednak podczas korzystania z sody musimy zachować szczególną ostrożność. Dlaczego? Bo soda oczyszczona działa na zęby niczym papier ścierny, co może oznaczać szereg przykrych konsekwencji. Aby nie uszkodzić szkliwa, oczyszczanie zębów sodą nie może być stosowane zbyt często, ważną kwestią jest też zwrócenie uwagi na intensywność zabiegu. Najlepsze jest jednak skorzystanie z łagodniejszych domowych sposobów wybielania zębów.

Węgiel aktywny na białe zęby?

Białe zęby
Canva.com
Reklama

Skuteczną alternatywą dla sody oczyszczonej może się okazać węgiel aktywny, który – nie bez powodu – coraz częściej pojawia się w pastach wybielających. Innym środkiem, który może się świetnie sprawdzić podczas domowych zabiegów wybielających, jest kurkuma. Ta popularna przyprawa może okazać się świetnym środkiem rozjaśniającym przebarwienia, a korzystanie z jej wsparcia jest bardzo proste. Wystarczy dodać kurkumę do pasty i dokładnie wyszorować zęby. Na efekty trzeba wprawdzie poczekać, jeśli jednak wykażemy się cierpliwością i konsekwencją, możemy sporo zyskać.

A co z olejem kokosowym?

Ten tłuszcz roślinny, polecany jako naturalny kosmetyk oraz wartościowy składnik zdrowej diety, może się okazać ważnym sojusznikiem w walce o zdrowe i białe zęby.

Reklama

I tu wystarczy codzienne szczotkowanie zębów, by po pewnym czasie uzyskać zadowalające efekty.

Wybielanie zębów jest jednym z tych zabiegów, z których osoby troszczące się o wygląd i zdrowie jamy ustnej korzystają coraz chętniej. Nie powinno to dziwić, gdyż w wielu zawodach atrakcyjny wygląd jest przepustką do sukcesu. Współczesna stomatologia zna wiele wspaniałych metod, z których możemy skorzystać. Możemy też w porę zadbać o wygląd swych zębów i codzienną pielęgnację wspierać domowymi metodami.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama