Jakie kwiaty do salonu?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jakie kwiaty do salonu?

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu. Tutaj zapraszamy swoich gości, ale również spędzamy większość czasu. Jeśli zależy Ci, aby Twój salon wspaniale się prezentował postaw na dekoracje roślinne. Kwiaty doniczkowe nie tylko świetnie wyglądają, ale również oczyszczają powietrze i dbają o jego jakość.

Zobacz jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w Twoim salonie:

Epipremnum – jest to roślina niezbyt wymagająca, a tym samym łatwa w uprawie. Można ją ładnie poprowadzić na podporze lub słupki i za jej pomocą ukryć mniej dekoracyjne miejsca w pomieszczeniu. To bardzo tolerancyjna roślina, która doskonale czuje się zarówno w jasnych jak i zacienionych miejscach. Warto pamiętać, że zimową porą należy nieco ograniczyć podlewanie.

Zielistka – doskonale prezentuje się na wysokiej podstawie. Możesz umieścić tę roślinę na taborecie lub w słupku kwiatowym, co pozwoli zaprezentować jej wszystkie walory dekoracyjne. Roślina ta nie ma szczególnych wymagań dotyczących oświetlenia. Najlepiej czuje się w temperaturze pokojowej. Zielistkę należy podlewać bardzo regularnie.

Nefrolepis – to bardzo dekoracyjny gatunek paproci. Aby w doniczce powstała prawdziwa zielona dżungla trzeba zadbać o tę roślinę. Nefrolepis lubi jasne stanowiska i wilgotne podłoże. Do podlewania i zraszania rośliny wykorzystuj tylko przegotowaną wodę.

Howea – to palma, która doskonale czuje się w naszych mieszkaniach. Nie potrzebuje silnego nasłonecznienia a suche powietrze też jej nie przeszkadza. Roślina ta może być umieszczona zarówno w miejscach jasnych jak i półcienistych. Aby palma dobrze się prezentowała często ją zraszaj i podlewaj.

Storczyk – w sprzedaży są dziesiątki odmian tych roślin. Różnią się wielkością całej rośliny, wielkością i ilością kwiatów, ale przede wszystkim kolorem. Piękny wygląd sprawia, że storczyki coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Stają się nie tylko rośliną doniczkową ale również wspaniałą dekoracją salonu. Storczyki lubią wilgotne otoczenie i doskonale czują się w towarzystwie roślin, które oddają wilgoć. Należy je podlewać rano przez zanurzenie.

Fikus Benjamina – ten gatunek fikusa można poprowadzić jako małe drzewko bonsai lub wyhodować niewielkie drzewo w swoim salonie. Po zakupie rośliny należy umieścić ją od razu w miejscu docelowym, ponieważ nie lubi przeprowadzek. Fikusa należy podlewać dopiero wtedy, gdy ziemia w doniczce lekko przeschnie.

Agnieszka

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie