5 wskazówek pielęgnacyjnych dla zdrowych włosów, które Cię zaskoczą
Udostępnij Google News
Uroda

5 wskazówek pielęgnacyjnych dla zdrowych włosów, które Cię zaskoczą

Wiele kobiet podczas mycia włosów stosuje za dużą ilość szamponu. To nie tylko marnowanie produktu i pieniędzy, ale i krzywda dla naszych włosów oraz skóry głowy. Wystarczy wycisnąć dawkę o objętości orzecha laskowego, dodać do niej odrobinę wody i przez chwilę rozcierać w dłoniach. W ten sposób przygotowany szampon nakładamy na boki i czubek głowy. Taka ilość produktu myjącego będzie wystarczająca, by odpowiednio się pienić i dokładnie oczyścić nasze włosy. Podobnie sprawa wygląda w przypadku odżywki. Nie zużywajmy jej zbyt wiele, pamiętajmy też, by nakładać ją tylko na włosy (najlepiej od ich połowy, koncentrując się najbardziej na końcówkach). Skóra głowy powinna zostać zupełnie pominięta na tym etapie pielęgnacji.

Codzienna pielęgnacja włosów sprowadzana jest z reguły wyłącznie do ich umycia oraz nałożenia odżywki lub maski. Te rutynowe czynności można jednak urozmaicić – tak, by nasze włosy były nie tylko czyste, ale i lśniące, mocne oraz zdrowe. Oto kilka wskazówek, które z pewnością sprawią, że rytuał pielęgnacji włosów będzie jeszcze bardziej skuteczny i przyniesie zadowalające efekty.

Porcja szamponu i odżywki

Maseczka

Maseczka do włosów jest produktem bogatszym i zapewniającym lepsze rezultaty pielęgnacyjne, niż klasyczna odżywka. Wnika ona w głąb włosa, dzięki czemu lepiej odżywia, nawilża i zapewnia włosom miękkość. Warto przynajmniej raz w miesiącu stosować maskę na noc – po jej nałożeniu najlepiej przykryć głowę jednorazowym czepkiem kąpielowym, a następnie owinąć ręcznikiem.

Rada dla blondynek

Blondynki oraz panie o włosach siwych i platynowych powinny myć włosy dwukrotnie. Pierwsze mycie stosowanym zwykle neutralnym szamponem ma na celu oczyszczenie włosów i skóry głowy. Do drugiego mycia użyć należy szamponu z fioletowym odcieniem – to rada dla kobiet posiadających chłodne odcienie blondu. Jeżeli natomiast nasz blond wchodzi w tony miodu i karmelu, odpowiednie dla jego pielęgnacji będą szampony z wyciągiem z rumianku, które spotęgują ciepły, żółtawy kolor.

Pielęgnacja przed myciem

Zanim przystąpimy do mycia włosów i skóry głowy, warto zadbać o nawilżenie i odżywienie przesuszonych końcówek i reszty naszych włosów. W tym celu można skorzystać z naturalnego olejku, na przykład arganowego lub kokosowego. Najlepiej nalać odrobinę produktu na dłonie, następnie rozgrzać go lekko pocierając, a potem nałożyć na włosy. Przed przystąpieniem do mycia warto odczekać parę minut, aż olejek dobrze się wchłonie.

Opalanie a włosy blond

Jeżeli dzień upływa nam na zażywaniu kąpieli słonecznej, warto pamiętać o zdrowiu naszych włosów i ich kolorze. Blondynki mogą skorzystać z prostego przepisu na mieszankę, która ochroni kolor, a także zapewni włosom piękny połysk. Wystarczy zmieszać ze sobą około 200 ml olejku arganowego i sok wyciśnięty z jednej cytryny. Tak przygotowaną odżywkę nakładamy na głowę na pół godziny, a następnie dokładnie spłukujemy.

Foto: www.pinterest.com 

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie