6 rzeczy które warto wiedzieć o chusteczkach do pielęgnacji pupy niemowlaka

6 rzeczy które warto wiedzieć o chusteczkach do pielęgnacji pupy niemowlaka

Nawilżane chusteczki dla niemowląt stały się dla wielu mam produktem, którego w domu nie może zabraknąć. Trudno się dziwić - ich stosowanie jest bardzo praktyczne i pomocne w najróżniejszych sytuacjach.
Reklama
Dawniej do wycierania pupy malucha stosowano watę moczoną wodą lub chusteczki. Miało to z pewnością jedną przewagę – wata wychodzi znacznie taniej. Pamiętajmy także, że jest dużo mniej wygodna. Jednak w krytycznych przypadkach gdy zabraknie chusteczek możemy się nią ratować. Przedstawiamy 6 rzeczy, które każda mama powinna wiedzieć na temat chusteczek pielęgnacyjnych.

1. Skład

Nawilżane chusteczki przygotowywane są najczęściej pod kątem delikatnych maluszków, o których pielęgnację trzeba dbać w szczególny sposób. Za ich pomocą mamy mogą w szybki sposób oczyścić skórę dziecka. Zwykle nazywany ten produkt mianem "mokrych chusteczek", jednakże są one nie tylko mokre ale również nasączone odpowiednimi składnikami, które troszczą się o malutkie pupy. Na rynku znajdziemy produkty tego typu nasączone rumiankiem, oliwką lub kremem pielęgnacyjnym.
Reklama
Składniki powinny jednak być tak wyważone aby nie zmieniać naturalnego pH skóry dziecka.

2. Od jakiego wieku można stosować

Nawilżane chusteczki dla niemowląt stały się dla wielu mam produktem, którego w domu nie może zabraknąć. Trudno się dziwić - ich stosowanie jest bardzo praktyczne i pomocne w najróżniejszych sytuacjach. Dawniej do wycierania pupy malucha stosowano watę moczoną wodą lub chusteczki. Miało to z pewnością jedną przewagę – wata wychodzi znacznie taniej. Pamiętajmy także, że jest dużo mniej wygodna. Jednak w krytycznych przypadkach gdy zabraknie chusteczek możemy się nią ratować.

3. Zastosowanie

Przy małym dziecku z chusteczkami mama wręcz się nie rozstaje, zawsze są w pokoju, wózku czy torbie.
Reklama
Przydają się w najróżniejszych sytuacjach, m.in. : gdy trzeba przewinąć malucha, gdy cała buźka została ubrudzona jedzeniem, gdy chcemy wyczyścić rączki przed jedzeniem a jesteśmy poza domem lub w skrajnych przypadkach gdy dziecko całe się ubrudzi możemy je nimi umyć.

4. Jak myć pupę malucha

Wszystko uzależnione jest od tego czy zajmujemy się dziewczynką czy chłopcem. Mali kawalerowie nie zauważą większej różnicy jeśli zaczniemy ich myć od innej strony jednak przyjęło się, że najpierw myjemy siusiaka i przechodzimy do pupy. Jeśli chodzi zaś o małe księżniczki to kierunek wycierania jest bardzo istotny. Niemal każda kobieta zdaje sobie sprawę jak bolesne potrafi być zapalenie pęcherza i z całą pewnością nie chce zgotować tego małej córeczce. Z tego powodu dziewczynki wycieramy rozpoczynając od warg sromowych do tyłu, dzięki temu bakterie z odbytu nie dostaną się do cewki moczowej i unikniemy infekcji.

5. Do skóry zdrowej

Niektóre dzieci wykazują dużą wrażliwość skórną przez co stosowanie części chusteczek nawilżanych lub w ogóle jakichkolwiek powoduje u nich podrażnienia. W takiej sytuacji należy bezwzględnie odstawić produkt, a malucha myć najlepiej samą wodą lub wodą z rozpuszczonym mydełkiem dla najmłodszych.

6. Niezbędne atesty

Aby zapewnić swojej pociesze bezpieczeństwo i odpowiednią pielęgnację ze sklepowych półek zabieraj jedynie chusteczki i inne kosmetyki, których skład został pozytywnie zaopiniowany przez specjalistów, najlepiej z renomowanych instytutów (Centrum Zdrowia Dziecka lub Instytut Matki i Dziecka) Marta
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama