Domowe kosmetyki bez konserwantów - naturalna pielęgnacja skóry
Udostępnij Google News
Zdrowie

Domowe kosmetyki bez konserwantów - naturalna pielęgnacja skóry

W dzisiejszych czasach rynek kosmetyczny oferuje nam niezmiernie szeroki wybór kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy i ciała. Wystarczy jedynie wybrać się do sklepu i zdecydować się na odpowiadający naszym potrzebom preparat. Czy warto więc inwestować czas i wysiłek w przygotowywanie niektórych kosmetyków w domowym zaciszu? Nie tylko odpowiemy na to pytanie, ale i wyjaśnimy dlaczego kosmetyki bio własnej roboty powinny znaleźć miejsce w naszej łazience.

Samodzielne tworzenie kosmetyków pozwala zaspokoić indywidualne potrzeby naszej skóry, gwarantuje też bogactwo zdrowych i naturalnych składników, które wzbogacają zabiegi pielęgnacyjne i w widoczny sposób poprawiają kondycję naszego ciała. Poświęcenie chwili wolnego czasu na przyrządzenie odżywczej maseczki lub naturalnego peelingu może przynieść naszej urodzie szereg zaskakujących korzyści.

Składniki 

Domowe kosmetyki pozbawione są środków chemicznych i negatywnie oddziałujących na naszą skórę składników. Przygotowując je samodzielnie mamy pewność, że nie narazimy się na reakcje alergiczne i inne działania niepożądane (pod warunkiem, że podejdziemy do doboru składników ze szczególną dbałością). Receptury opierają się najczęściej na trzech podstawowych elementach, są to oleje roślinne, olejki eteryczne i hydrolaty, czyli odżywcze wody pozyskiwane z kwiatów. Stanowią one bazę do przyrządzania peelingów, balsamów, mydeł, maseczek i innych domowych preparatów.

Przepisy i receptury

Przygotowanie ulubionych i skutecznych kosmetyków w domu jest nie tylko proste, ale nie wymaga też dużej ilości czasu. Wymieszanie ze sobą niezbędnych składników zajmuje z reguły nie więcej, niż 15 minut, przynieść może za to szereg korzyści naszej skórze. Stopień trudności przepisów nie powinien sprawić problemu nawet początkującym osobom, z czasem z pewnością zechcemy rozwijać swoje umiejętności i eksperymentować, tworząc coraz bardziej wyszukane i oryginalne preparaty.

Przechowywanie

Aby nasze kosmetyki nie straciły świeżości i zapachu, warto zadbać o odpowiednie ich przechowywanie. Najlepiej wykorzystywać szklane naczynia, takie jak butelki, flakony, czy słoiki, które będziemy w stanie szczelnie zamknąć. Wszystkie pojemniki najlepiej jest wyparzyć wrzątkiem przed użyciem, zagwarantuje to odpowiednie zachowanie higieny i umożliwi utrzymanie naturalnego zapachu produktów.

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie