Domowe kosmetyki bez konserwantów - naturalna pielęgnacja skóry

Domowe kosmetyki bez konserwantów - naturalna pielęgnacja skóry

Przejdź do galerii zdjęć
W dzisiejszych czasach rynek kosmetyczny oferuje nam niezmiernie szeroki wybór kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy i ciała. Wystarczy jedynie wybrać się do sklepu i zdecydować się na odpowiadający naszym potrzebom preparat. Czy warto więc inwestować czas i wysiłek w przygotowywanie niektórych kosmetyków w domowym zaciszu? Nie tylko odpowiemy na to pytanie, ale i wyjaśnimy dlaczego kosmetyki bio własnej roboty powinny znaleźć miejsce w naszej łazience.
Reklama
Samodzielne tworzenie kosmetyków pozwala zaspokoić indywidualne potrzeby naszej skóry, gwarantuje też bogactwo zdrowych i naturalnych składników, które wzbogacają zabiegi pielęgnacyjne i w widoczny sposób poprawiają kondycję naszego ciała. Poświęcenie chwili wolnego czasu na przyrządzenie odżywczej maseczki lub naturalnego peelingu może przynieść naszej urodzie szereg zaskakujących korzyści. Składniki  Domowe kosmetyki pozbawione są środków chemicznych i negatywnie oddziałujących na naszą skórę składników. Przygotowując je samodzielnie mamy pewność, że nie narazimy się na reakcje alergiczne i inne działania niepożądane (pod warunkiem, że podejdziemy do doboru składników ze szczególną dbałością). Receptury opierają się najczęściej na trzech podstawowych elementach, są to oleje roślinne, olejki eteryczne i hydrolaty, czyli odżywcze wody pozyskiwane z kwiatów. Stanowią one bazę do przyrządzania peelingów, balsamów, mydeł, maseczek i innych domowych preparatów.
Reklama
Przepisy i receptury Przygotowanie ulubionych i skutecznych kosmetyków w domu jest nie tylko proste, ale nie wymaga też dużej ilości czasu. Wymieszanie ze sobą niezbędnych składników zajmuje z reguły nie więcej, niż 15 minut, przynieść może za to szereg korzyści naszej skórze. Stopień trudności przepisów nie powinien sprawić problemu nawet początkującym osobom, z czasem z pewnością zechcemy rozwijać swoje umiejętności i eksperymentować, tworząc coraz bardziej wyszukane i oryginalne preparaty. Przechowywanie Aby nasze kosmetyki nie straciły świeżości i zapachu, warto zadbać o odpowiednie ich przechowywanie. Najlepiej wykorzystywać szklane naczynia, takie jak butelki, flakony, czy słoiki, które będziemy w stanie szczelnie zamknąć. Wszystkie pojemniki najlepiej jest wyparzyć wrzątkiem przed użyciem, zagwarantuje to odpowiednie zachowanie higieny i umożliwi utrzymanie naturalnego zapachu produktów.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: domowe kosmetyki
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama