Eksperymenty z kawą w domowym zaciszu - ekspresy do kawy na kapsułki

Eksperymenty z kawą w domowym zaciszu - ekspresy do kawy na kapsułki

Moda na picie kawy trwa w naszym kraju w najlepsze. Coraz więcej dorosłych sięga po ten napój o poranku, aby dodać sobie energii. Jednak już dawno temu przestały nam wystarczać kawy sypane i rozpuszczalne, które po prostu zalewaliśmy gorącą wodą. Dziś do wyboru mamy wiele różnych rodzajów kaw w wielu wariantach smakowych, aromatycznych oraz podania. Niekoniecznie musimy wybierać się do kawiarni, aby testować nowe typy kawy. Eksperymenty w tym zakresie możemy przeprowadzać także w domowym zaciszu dzięki ekspresom do kawy na kapsułki. Jak działają i jakie kawy oferują?
Reklama
Okno na szeroki świat kawy Kawa jest określeniem, które stosujemy do nazwania zarówno włoskiego espresso, jak i mleczno-kawowych napojów, jakimi są caffè latte oraz latte macchiato. Istnieje wiele rodzajów czarnego napoju, które różnią się pomiędzy sobą między innymi zawartością esencji. Do przygotowania wielu z nich niezbędne jest espresso, które można zrobić na przykład z wykorzystaniem ekspresu ciśnieniowego. Ciemna kawa, jaką z niego uzyskujemy, ma zwykle 47-75 mg kofeiny na filiżankę o pojemności 30 ml. Po dodaniu do espresso odpowiedniej dawki wrzątku, otrzymamy pyszne, aromatyczne americano, za którym przepada wiele z nas. Ten rodzaj podania kawy również należy do mocniejszych – zawiera od 95 do 200 mg kofeiny na kubek o pojemności 230 ml. Pozostaje kwestia przygotowania bardziej wymyślnych rodzajów kaw, na przykład uwielbianego przez nas latte macchiato czy cappuccino.
Reklama
Przygotowanie ich z espresso nie już tak banalnie proste – trzeba się troszkę napracować: spienić mleko, pamiętać o prawidłowych proporcjach oraz temperaturze płynów. Co zrobić, gdy chcemy cieszyć się smakiem ulubionego napoju kawowego bez wysiłku w dowolnej chwili? Przepustką do świata zróżnicowanych kaw mogą być ekspresy do kawy na kapsułki. Dzięki jednemu urządzeniu można serwować sobie i swoim gościom takie kawy, które sprostają gustom nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Nie musisz być baristą, aby serwować znakomite i efektowne kawy w swoim domu! Jak działają ekspresy do kawy na kapsułki? Ekspresy do kawy na kapsułki są idealnym wyborem dla tych, którzy lubią wygodę, a także eksperymenty ze smakiem.
Reklama
Dają one szeroki wybór kawowych napojów. Można próbować różnych smaków i dopasować rodzaj kawy do swojego nastroju i zgodnie z potrzebą uzupełnienia energii. O poranku ekspresy do kawy na kapsułki pozwolą nam przygotować aromatyczne americano lub espresso z dużą dawką koffeiny, a podczas spokojnego spotkania z przyjaciółką – cappuccino lub puszyste trójwarstwowe latte macchiato. Dlaczego warto wybrać ekspresy do kawy na kapsułki? Amatorzy kawy mogą do woli wybierać, jaką kawę w danym momencie przygotują. Ekspresy do kawy na kapsułki podbiły rynek dzięki prostocie użytkowania, a przy tym pełnej funkcjonalności.
Reklama
Korzystający doceniają dobrej jakości kawę, na którą mogą sobie zawsze pozwolić w zaciszu własnego domu. Wystarczy, że wybiorą odpowiednią kapsułkę, wcisną guzik i po kilkunastu sekundach mogą patrzeć, jak kawa wlewa się do szklanego czy porcelanowego naczynia, a po mieszkaniu roznosi się aromat świeżo zaparzonego napoju. Regularne mycie ekspresów do kawy na kapsułki nie stwarza żadnych problemów. Niewielkie rozmiary tego typu urządzeń i ciekawy design, jak w przypadku ekspresów NESCAFÉ Dolce Gusto, to ich kolejne atuty, które przekonują, że właśnie po ten rodzaj sprzętu warto sięgnąć. Nadają się one również do biura czy małej firmy.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama