Przygotuj skórę na słońce: Ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok w 3 prostych krokach
Udostępnij Google News
Zdrowie

Przygotuj skórę na słońce: Ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok w 3 prostych krokach

Ochrona przeciwsłoneczna ma istotne znaczenie dla naszej skóry bez względu na porę roku. Z nadejściem wiosny i pierwszych promieni słonecznych warto jednak poświęcić tej kwestii więcej uwagi. Ekspozycja na słońce to nie tylko możliwość uzupełnienia deficytu witaminy D, to niestety także ryzyko oparzeń i pogorszenia kondycji naszej skóry, a nawet narażenie jej na przedwczesne starzenie. 

Przygotowanie skóry na kontakt ze słońcem oraz odpowiednia jej ochrona to bardzo ważne składniki pielęgnacji i właściwej troski o naszą urodę. Podstawę ochrony stanowią oczywiście kremy i preparaty z filtrem UV, które pełnią rolę najważniejszej bariery chroniącej naszą skórę od zewnątrz. Do tematu pielęgnacji podejść powinniśmy jednak dwojako, nie bez znaczenia pozostaje w tej kwestii odpowiednia dieta i dodatkowe zabiegi kosmetyczne.

Przygotuj skórę od wewnątrz

Aby właściwie przygotować skórę na kontakt ze słońcem, warto przeprowadzić kurację przeciwutleniaczami i uzupełnić codzienną dietę w pokarmy, które zawierają witaminy A, C i E oraz beta-karoten. Dzięki temu skóra stanie się bardziej odporna i nie narazimy jej na potencjalne oparzenia słoneczne. Produkty, które dostarczyć nam mogą potrzebnych składników to między innymi jaja, tłuste ryby, ser, owoce, czerwone warzywa, oleje roślinne i orzechy.

Przygotuj skórę z zewnątrz

Skóra naszego ciała potrzebuje odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, które gwarantują jej poprawę kondycji i wpływają na jej prawidłowy wygląd. Istotne znaczenie dla jej zdrowia mają czynności związane ze złuszczaniem i właściwym nawilżaniem. Kilka razy w tygodniu dobrze jest wykonywać peeling i za pomocą dość ostrej, naturalnej szczotki usuwać martwe komórki oraz włoski wrastające w skórę. Zabieg ten pozwala skórze lepiej oddychać, poprawia jej odporność i zapewnia lśniący wygląd. Peelingi, najlepiej te naturalne i przygotowane samodzielnie w domu, wykazują bardzo podobne działanie. W celu osiągnięcia poprawy wyglądu cery oraz przygotowania skóry na ekspozycję promieni słonecznych, dobrze jest zaopatrzyć się w olej roślinny na bazie marchwi. Smarowanie nim ciała i twarzy na dwa tygodnie przed wakacjami zapewni nam doskonałą ochronę, pamiętajmy jednak, by przerwać jego stosowanie minimum 48 godzin przed opalaniem się.

Filtry przeciwsłoneczne

Filtry przeciwsłoneczne to najbardziej powszechna i znana nam forma ochrony przed słońcem. W sklepach dostępnych jest wiele produktów o zróżnicowanym stopniu ochrony, od nas zależy na który z nich się zdecydujemy. Warto zainteresować się składem poszczególnych preparatów i mieć świadomość ich podziału ma takie o działaniu chemicznym oraz naturalne, zawierające w swoim składzie minerały odbijające światło.

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie