Jak być lubianym w pracy i osiągnąć sukces? Poznaj skuteczne sposoby na zjednanie sobie ludzi

Jak być lubianym w pracy i osiągnąć sukces? Poznaj skuteczne sposoby na zjednanie sobie ludzi

Odpowiednie zasady postępowania, kładące nacisk na kulturę osobistą , ale i zgodne z uniwersalnymi wartościami moralnymi, przynieść nam mogą szereg korzyści na każdej płaszczyźnie życia. Dzięki nim będziemy dobrze odbierani przez otoczenie, pozwolą nam też lepiej się poczuć i funkcjonować w zgodzie z ogólnie przyjętymi normami. W pracy zaprocentować mogą dobrą atmosferą, ale przede wszystkim sukcesami na płaszczyźnie zawodowej.
Reklama
men-1979261_1280
Etyka Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, nasze postępowanie powinno opierać się na uczciwości. Warto starać się być osobą, której inni mogą zaufać. Dzięki temu zaskarbić sobie można sympatię współpracowników oraz klientów, bądź osób w pośredni sposób związanych z naszą pracą. Zawsze stawiajmy na szczerość, z pewnością zaprocentuje to licznymi korzyściami. Umiejętność słuchania Bycie dobrym słuchaczem oznacza umiejętność pracy w zespole. To także najlepszy dowód szacunku dla ludzi, którzy nas otaczają. Warto nauczyć się słuchać tego, co mają do powiedzenia inni, zwłaszcza jeśli udzielają nam konstruktywnych i przydatnych w pracy porad.
Reklama
Gotowość do działania Do każdej pracy dobrze jest podchodzić z energią i chęcią realizacji swoich ambicji. Nawet jeśli czujemy się zmęczeni lub zniechęceni, bądź mamy akurat gorszy dzień, warto sprawiać wrażenie osoby pełnej entuzjazmu, zawsze gotowej do działania. Takie nastawienie wpłynie nie tylko na to, jak będziemy odbierani, pomoże też lepiej wykonywać powierzone nam obowiązki. Unikanie plotek Plotki bywają nie tylko szkodliwe, ale i krzywdzące, a ich rozsiewanie w pracy skutkować może brakiem sympatii współpracowników, a nawet ogólną niechęcią całego otoczenia. Rozmowy rozluźniające atmosferę w miejscu pracy najlepiej jest opierać na uniwersalnej, bezpiecznej tematyce. Unikanie plotek to postawa, która z pewnością zostanie doceniona i zaprocentuje dobrymi relacjami z szefem i resztą zespołu.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama