Jak czyścić pędzle do makijażu? Profesjonalne i domowe środki do czyszczenia pędzli

Jak czyścić pędzle do makijażu? Profesjonalne i domowe środki do czyszczenia pędzli

Makijaż, zarówno codzienny, jak i ten dedykowany wyłącznie na specjalne okazje, wymaga użycia nie tylko różnorodnych kosmetyków, ale i narzędzi, które umożliwiają nam jego aplikację. Pędzle i inne akcesoria, które ułatwiają nam tworzenie make-upu, od czasu do czasu potrzebują odświeżenia.
Reklama
Pędzle do makijażu brudzą się nie tylko pod wpływem kontaktu ze skórą oraz kolorowymi kosmetykami. Leżąc w łazience lub na toaletce narażone są na kontakt z bakteriami, a także z naturalnie zbierającym się w pomieszczeniu kurzem. Warto zadbać o czystość naszych pędzli, bowiem korzystanie z zabrudzonych akcesoriów grozi występowaniem uczuleń i nieestetycznych zmian na skórze. Względy higieniczne to jednak nie jedyny powód, dla którego powinniśmy regularnie myć nasze pędzle. Kolorowe kosmetyki często osadzają się na ich włosiu, zaburzając tym samym harmonię i estetykę wykonania kolejnego make-upu.

Jak czyścić pędzle do makijażu? - Szare mydło

Jeżeli nie chcemy inwestować w profesjonalne preparaty do czyszczenia pędzli, zdecydujmy się na najzwyklejsze szare mydło w kostce, które kupić możemy w każdej drogerii.
Reklama
Jego właściwości umożliwią nam skuteczne pozbycie się zanieczyszczeń z pędzelków, a przy okazji nie będzie się to wiązało z wysokimi kosztami.

Jak czyścić pędzle do makijażu? - Delikatny szampon do włosów

Użycie szamponu do włosów to kolejna domowa metoda na pozbycie się bakterii i resztek kosmetyków z pędzli do makijażu. Szampon powinien być jednak delikatny - po to, by nie uszkodzić włosia pędzli (zwłaszcza, jeśli jest ono syntetyczne), a także w celu uniknięcia podrażnień skóry przy późniejszym kontakcie pędzla z naszą twarzą.

Jak czyścić pędzle do makijażu? - Preparaty do dezynfekcji pędzli

W sklepach dostępne są specjalne preparaty przeznaczone do profesjonalnej dezynfekcji pędzli. Wiążą się one co prawda z nieco większym wydatkiem, jednak zapewniają wygodę użycia oraz gwarantują nam dokładne pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń.
Reklama
Płyny te najczęściej występują w formie sprayu - przyspiesza to i ułatwia proces czyszczenia.

Jak czyścić pędzle do makijażu? - Oliwka i naturalne oleje

Oliwka dla dzieci, bądź naturalne oleje, które posiadamy w domu, także mogą posłużyć nam jako wsparcie podczas czyszczenia kosmetycznych akcesoriów. Produkty te, ze względu na swoją gęstą konsystencję, nadają się zwłaszcza do skutecznego dezynfekowania beauty blenderów, czyli gąbeczek przeznaczonych do aplikacji podkładu. Doskonale sprawdzą się też podczas usuwania zanieczyszczeń z pędzli, którymi nakładamy na twarz korektor, fluid, czy eyeliner w żelu.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama