Koloryzacja włosów: Jak przygotować włosy do farbowania i dbać o ich kondycję po zabiegu?

Uroda Wtorek, 5 marca 2019
Oceń:
4 / 31 głosów

Farbowanie włosów to zabieg powszechny i popularny wśród kobiet w każdym wieku. Koloryzacji można się poddać w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim, bądź wykonać ją samodzielnie w domu. Osiągnięcie wymarzonego koloru zależy w dużej mierze od kondycji włosów, dlatego warto już wcześniej przygotować się do zabiegu koloryzacji, jak również dbać o zadowalające efekty już po jego przeprowadzeniu.

Włosy każdego z nas są różne - mają odmienną strukturę, gęstość i grubość. Ich ogólna kondycja także nie u wszystkich jest jednakowa. Istnieją jednak uniwersalne sposoby na to, by przystąpić do koloryzacji mając pewność, iż przyniesie ona właściwe rezultaty. Warto poznać proste i skuteczne metody gwarantujące zachowanie wyrazistego, pełnego blasku koloru włosów na dłużej, a także mieć świadomość tego, że dobranie odpowiedniego odcienia powinno odbywać się na podstawie określonych wytycznych.

Aby uzyskać nadzwyczajny połysk włosów i uwydatnić ich kolor, warto stosować naturalną płukankę na bazie zimnej wody i świeżego soku z cytryny. Dzięki takiej mieszance każdy kolor odzyska blask, a włosy zdrowy wygląd.

Źródło: pl.pinterest.com