Masaż twarzy - jak wykonać przeciwzmarszczkowy masaż twarzy?

Masaż twarzy - jak wykonać przeciwzmarszczkowy masaż twarzy?

Przejdź do galerii zdjęć
Masaż twarzy to zabieg wielozadaniowy, który jako stały element codziennych rytuałów pielęgnacyjnych przyczynić się może do poprawy kondycji skóry i jej widocznego odmłodzenia. Połączony z odpowiednio dobranym kosmetykiem potrafi on skutecznie spowolnić procesy starzenia.
Reklama
massage-handle-2169102_1280
Aby przynieść określone rezultaty, masaż twarzy wykonywany w domowym zaciszu powinien stać się naszym codziennym nawykiem. Najlepiej wykonywać go wieczorem, choć specyfika zabiegu pozwala wprowadzić go w życie także podczas porannych czynności pielęgnacyjnych.

Masaż twarzy - jak go zrobić?

To bardzo ważne, by masować twarz wzdłuż mięśni, a nie w poprzek. Najlepiej zacząć od miejsca pod kośćmi policzkowymi i używając knykci dwóch palców powoli kierować ruch rąk ku górze. Doskonałym pomysłem jest wykonywanie masażu już podczas procesu demakijażu, na przykład w trakcie mycia twarzy żelem lub specjalnym olejkiem. Kosmetyk zmniejsza ciśnienie i powstrzymuje szarpanie skóry, dzięki czemu możemy bez żadnych obaw zwiększać nacisk dłoni na twarz. Kolejny etap masażu objąć powinien cerę po obu stronach nosa aż do szczytu czoła, skąd płynnym ruchem możemy przemieścić palce w dół po obwodzie twarzy. Na koniec samymi opuszkami palców masujemy delikatną skórę pod oczami - dzięki temu możemy wpłynąć na zmniejszenie, a nawet zupełną likwidację wywołanych zmęczeniem obrzęków.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: masaz twarzy
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama