Otwarta garderoba zamiast szafy

Otwarta garderoba zamiast szafy

Coraz chętniej decydujemy się na otwartą garderobę zamiast szafy. Odpowiednie rozplanowanie przestrzeni to świetny sposób na porządek. Modna alternatywa dla tradycyjnej szafy ma wiele zalet. Jeśli zmagacie się z dylematem – otwarta garderoba czy szafa – spróbujemy ułatwić wam tę decyzję.
Reklama
W pogoni za modą Na pewno widzieliście rozwiązanie aranżacyjne z otwartą garderobą w roli głównej wiele razy, gdyż staje się ono coraz popularniejsze. Rozmaite projekty można znaleźć w katalogach czy na Instagramie, a także zobaczyć w programach telewizyjnych. Zwykle są to stojące w sypialni wieszaki z ubraniami, urozmaicone o praktyczne kosze, organizery i pojemniki, które znajdziesz m.in. tutaj https://pepco.pl/produkty/dom/. Niepraktyczne rozwiązanie czy sposób na porządek? Nowoczesne rozwiązania aranżacyjne często jednak budzą kontrowersje. Pomysł z otwartą garderobą zyskuje zwolenników, ale ma też przeciwników, którym kojarzy się po prostu z bałaganem na środku pokoju i siedliskiem kurzu. Otwarta garderoba to niepraktyczny trend czy może przeciwnie – dobry sposób na uporządkowanie i przechowywanie odzieży, a także ciekawy zabieg stylizacyjny w mieszkaniu? Przekonajmy się.
Reklama
Zalety otwartej garderoby Otwarta garderoba dla jednych jest synonimem nowoczesności, do innych w ogóle nie przemawia – to już kwestia gustu. Warto jednak ocenić, czy jest wygodna i praktyczna. Jej zalet można wymienić sporo – m.in. jest to oryginalny zabieg aranżacyjny, chwalony przez wielbicieli mody. Pozwala uporządkować i rozważnie, na bieżąco kompletować swoją garderobę. Umożliwia także wyeksponowanie modowych stylizacji. Jeśli starannie posegregujesz ubrania, kierując się np. kolorami, będą wyjątkowym urozmaiceniem i ozdobą sypialni. Możesz też wyeksponować wybrane akcesoria, np. torebki czy kapelusze, które dodatkowo będą przyciągać wzrok. Łatwy dostęp do ubrań i możliwość szybkiego stworzenia stylizacji to kolejne zalety tego rozwiązania.
Reklama
Warto dokupić też pojemniki do przechowywania ubrań – Pepco ma je w swojej ofercie – aby schować to, co jest do ukrycia. Tanio i modnie Warto też dodać, że otwarta garderoba to tanie rozwiązanie, a szafa – dobrej jakości, na wymiar, z nowoczesnymi rozwiązaniami – wiąże się ze sporym wydatkiem. Systemy przesuwania drzwi, tworzywo, funkcjonalne kosze i inne elementy dodatkowo podnoszą jej cenę. Zwykle jednak mamy ograniczony budżet, gdyż zakup i urządzanie mieszkania oznacza ogromne wydatki. Wtedy otwarta garderoba okaże się praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem. Są jednak też wady Dodatek stylizacyjny, sposób na porządek, oszczędność – zalet jest sporo, ale przed podjęciem decyzji warto poznać także wady.
Reklama
A te w zasadzie widać od razu, gdyż ubrania po prostu szybko się kurzą. Trzeba regularnie sprzątać, a zatem dla nieobowiązkowych osób nie będzie to rozwiązanie praktyczne. Właścicieli zwierząt mogą spotkać też inne niespodzianki – koty mogą porwać ulubioną bluzkę czy wspinać się po płaszczu, a psy zostawić ślady śliny lub inne zabrudzenia. Wtedy warto pomyśleć o pokrowcach na ubrania. Aby całość odpowiednio się prezentowała, ubrania muszą być czyste, schludne i idealnie wyprasowane. Zmusza nas to do samodyscypliny – w szafie często mamy bałagan. Wrzucamy do niej różne ubrania, tworząc ich nieuporządkowaną stertę. W innym przypadku można zapomnieć o estetycznej sypialni, w której możesz się odpowiednio zrelaksować.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama