Domowa maska do włosów na bazie oleju kokosowego - zrób ją sama!
Udostępnij Google News
Uroda

Domowa maska do włosów na bazie oleju kokosowego - zrób ją sama!

Olej kokosowy to naturalne wsparcie dla kondycji przesuszonych i pozbawionych blasku włosów. Doskonale wpływa on na nawilżenie końcówek, a kosmetyki bazujące na jego drogocennych właściwościach wnikają w strukturę włosów i chronią je przed uszkodzeniami. Jak samodzielnie przygotować masekę do włosów na bazie oleju kokosowego w domu?

Pielęgnacja włosów nie musi opierać się wyłącznie na kosmetykach, które kupujemy w sklepie. Wykorzystując produkty z naszej kuchni możemy stworzyć maseczkę, która nie tylko skutecznie odżywi nasze włosy, ale dzięki pięknemu aromatowi zapewni też chwilę błogiego relaksu podczas domowych zabiegów. Zaraz po nałożeniu maski dobrze jest owinąć głowę ciepłym ręcznikiem - dzięki temu składniki odżywcze wnikną głęboko w strukturę naszych włosów.

Przepis na maskę do włosów na bazie oleju kokosowego

Składniki:
1 łyżka stołowa oleju kokosowego
1/4 szklanki mleka kokosowego
1/2 dojrzałego awokado

Za pomocą widelca rozgnieć awokado na papkę o gładkiej konsystencji. Dodaj olej i mleko kokosowe. Wszystko dokładnie wymieszaj, a następnie nałóż na suche włosy. Owiń głowę ręcznikiem i odczekaj około 20 minut. Następnie umyj włosy szamponem i nałóż odżywkę - jak podczas rutynowej pielęgnacji.

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie