Maska do włosów
Canva.com

Aloesowa maska do włosów - jak działa?

Do wyboru jest teraz cały wachlarz przeróżnych masek do włosów. Niektóre z nich opiera się głównie na olejach i olejkach roślinnych, podczas gdy inne wzbogaca się mniej typowymi substancjami, takimi jak chociażby aloes, który powoli trafia jednak do coraz większej ilości kosmetyków, zawdzięczając to swoim naturalnym świetnym właściwościom.
Reklama

Maska do włosów z aloesem potrafi zdziałać istne cuda. Produkt wystąpił w ofercie kilku polskich i licznych międzynarodowych producentów. Najprostsze jego wersje nie są przy tym drogie, bo całkiem niezłe maski z aloesem można dostać już od kwoty jakichś kilkunastu czy też dwudziestu złotych.

Aloes pozwala masce świetnie pielęgnować i nawilżać przesuszone oraz zniszczone włosy.

Bardzo dobrze radzi sobie nawet z pasmami delikatnymi, które pod wpływem intensywnie działających i wyraźnie odżywczych kosmetyków często robią się obciążone i zaczynają wyglądać na przetłuszczone oraz dość smętne. Aloes zupełnie przy okazji staje się ratunkiem dla przesuszonej i podrażnionej skóry głowy. Nawet jeśli zupełnie przypadkowo nałoży się jego niewielką ilość na samą skórę, nic złego nie powinno się stać, ponieważ jest on składnikiem bezpiecznym dla każdej partii ciała.

Naturalne kosmetyki

Kosmetyki z aloesem mają też to do siebie, że zwykle są kosmetykami mocno naturalnymi, składającymi się w dużej części z samych naturalnych substancji.

Reklama

Dobrej jakości aloesowa maska do włosów powinna składać się z naturalnych substancji w przynajmniej 97%. Wzbogaci ją olejek z czarnuszki, olejek migdałowy albo np. ekstrakt z pokrzywy. Pokrzywa jest wskazana zwłaszcza na problemy z wypadającymi i rozdwajającymi się włosami, albowiem pobudza ona cebulki włosów i zapewnia pasmom szybszy oraz znacznie efektywniejszy wzrost.

A jak taka aloesowa maska do włosów wypada już podczas samego użycia?

Niektórzy mogą zdziwić się jej mocno gęstą konsystencją, ale nie jest ona jakimś szczególnie dużym problemem. Maskę bez trudu da się rozprowadzić równomiernie na włosach i spokojnie ją spłukać.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama