Problem z wypadaniem włosów - jak wzmocnić cebulki włosów?

Uroda Piątek, 15 marca 2019
Oceń:
4 / 27 głosów

Wypadanie włosów to problem, który może być spowodowany przez wiele czynników. Osłabienia cebulek włosów można dopatrywać się w niewłaściwej diecie, nieodpowiedniej pielęgnacji, niedoborze witamin i minerałów, a nawet w wahaniach hormonalnych. Jak wzmocnić cebulki i zapobiec ich wypadaniu włosów?

Osłabienie cebulek prowadzi do wypadania włosów, a co za tym idzie do widocznego ich przerzedzenia. W efekcie możemy czuć się nieatrakcyjnie, mieć problem z dobraniem i ułożeniem odpowiedniej fryzury, a przede wszystkim stresować się postępowaniem dolegliwości. Istnieje wiele sposobów na poprawienie kondycji cebulek naszych włosów, dotyczą one zarówno pielęgnacji, jak i diety, a także odpowiedniego traktowania włosów i skóry głowy podczas codziennych zabiegów. Oto kilka z nich:

Powszechnie znanym, a w dodatku niezwykle skutecznym sposobem na poprawę stanu włosów i ich cebulek jest stosowanie suplementów diety bogatych w skrzyp polny. Jeżeli nie odpowiada nam przyjmowanie kapsułek, możemy spróbować zdrowego naparu ze skrzypu polnego.

Źródło: pl.pinterest.com