Prosty przepis na kapustę - idealny jako dodatek do obiadu lub jako samodzielne danie

Prosty przepis na kapustę - idealny jako dodatek do obiadu lub jako samodzielne danie

Przejdź do galerii zdjęć
Kapusta jest warzywem znanym i często używanym w Polsce. W naszym rejonie występuje około 20 gatunków tego warzywa. Zdecydowanie najpopularniejsza jest kapusta biała używana do większości tradycyjnych dań kuchni Polskiej.
Reklama
Kapusta zawiera duże ilości witaminy C, A oraz wapń, magnez i żelazo. Jest również niskokaloryczna, ponieważ zawiera około 25 kcal w 100 g. Mit dotyczący tego, że dania z kapusty są ciężkie i tłuste zależy głównie od dodatków jakich użyjemy do jej przygotowania. W przypadku najpopularniejszego bigosu są to najczęściej: boczek, wieprzowina, smalec, smażona cebula itp. Kapustę możemy jednak przygotować tak by stała się ona samodzielnym niskokalorycznym  daniem lub smacznym dodatkiem do mięsa.

Przepis na kapustę z koperkiem

Składniki
  • główka białej kapusty
  • trzy małe pęczki świeżego koperku
  • sól
  • pieprz
  • woda
Główkę kapusty rozkrajamy na pół, wycinamy twarde elementy ze środka i resztę siekamy w drobną kostkę lub cienkie paski. Posiekaną kapustę wrzucamy do garnka z małą ilością wody lub rosołu (można też użyć kostki rosołowej, najlepiej takiej zrobionej własnoręcznie). Do gotującej się kapusty dodajemy drobno posiekany suszony (wtedy należy go dodać na samym początku by zdążył zmięknąć podczas duszenia) lub najlepiej świeży koperek.   Po zagotowaniu się wody zmniejszamy ogień i dusimy całość, aż do momentu gdy kapusta stanie się zupełnie miękka, mieszając co jakiś czas, by nie przywarła do dna garnka.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: kapusta z koperkiem
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama