Maseczka z węgla aktywnego - skuteczny sposób na wągry
Udostępnij Google News
Uroda

Maseczka z węgla aktywnego - skuteczny sposób na wągry

W ostatnim czasie węgiel aktywny zyskał dużą popularność jako dodatek wielu kosmetyków pielęgnacyjnych. Jego cenne właściwości wykorzystać można także w walce z wągrami, czyli nieestetycznymi kropkami pojawiającymi się na twarzy. Maseczka z węgla aktywnego to skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny sposób na pozbycie się niechcianych zmian z naszej twarzy.

Przyczyn powstawania na twarzy wągrów może być wiele. Najczęściej pojawiają się one pod wpływem nieodpowiedniej diety, są także naturalną konsekwencją posiadania cery tłustej lub trądzikowej. Węgiel aktywny to substancja, która doskonale nadaje się do walki z wągrami. Usuwa on z twarzy zanieczyszczenia, wykazuje działanie antybakteryjne, a nawet pochłania nadmiar sebum z naszej skóry. Zwłaszcza osoby zmagające się z trądzikiem powinny na stałe wprowadzić maseczki z węgla aktywnego do swoich codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Węgiel aktywny stanowiący bazę maski do twarzy wnika w głąb skóry lepiej, niż jakikolwiek inny składnik tego rodzaju kosmetyków. Za jego sprawą cera staje się oczyszczona i świeża, a jednocześnie pozbawiona nieprzyjemnego efektu napięcia.

Maseczka z węgla aktywnego - przepis na czarną maseczkę peel-off

Maseczkę z węgla aktywnego do twarzy możemy z łatwością kupić w sklepie lub zdecydować się na jej samodzielne przygotowanie. Przepis na maskę nie wymaga wiele wysiłku, nie wiąże się tez dużymi kosztami, dlatego warto przynajmniej raz spróbować własnoręcznie przygotować dla siebie taki kosmetyk.

Składniki maseczki:

węgiel aktywny w kapsułkach lub tabletkach (kupiony w aptece)
1 łyżka żelatyny
2 łyżki wody

Przygotowanie i zastosowanie:

2-3 kapsułki węgla aktywnego przepoławiamy, wydobywając z nich proszek. Jeżeli kupiliśmy węgiel w formie tabletek, rozgniatamy je na drobno. Mieszamy z pozostałymi składnikami, a następnie nakładamy na twarz. Podczas aplikacji maseczki omijamy okolice brwi, aby nie spowodować ich uszkodzenia podczas zdejmowania maski. Po upływie kilku minut ściągamy maseczkę płynnym ruchem oddzierając ją od twarzy (może się to okazać nieco bolesne). Po zdjęciu maseczki dobrze jest nawilżyć cerę, można to zrobić na przykład za pomocą naturalnych olejów.

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie