Olej arganowy na włosy - domowa kuracja dla zniszczonych włosów
Udostępnij Google News
Uroda

Olej arganowy na włosy - domowa kuracja dla zniszczonych włosów

Naturalny olej arganowy wykorzystywany jako kosmetyk do pielęgnacji włosów to doskonała recepta na problemy związane z nadmiernym wysuszeniem kosmyków i rozdwajaniem końcówek. Okazuje się, że olej arganowy to także skuteczne remedium na łupież, ponieważ wspaniale nawilża skórę głowy i dostarcza jej cennych substancji odżywczych. Jak działa olej arganowy i dlaczego warto go używać?

Olej arganowy to produkt, który warto uczynić składnikiem codziennej pielęgnacji nie tylko naszych włosów, ale i skóry całego ciała. Jego właściwości odżywcze i nawilżające wynikają z bogactwa witamin i naturalnych kwasów tłuszczowych, które w nim znajdziemy. Wykazuje on natychmiastowe działanie, dlatego wykorzystując go jako wsparcie dla włosów, na widoczne efekty kuracji nie trzeba długo czekać.

Olej arganowy na włosy - jak używać?

Pielęgnacja włosów olejem arganowym może odbywać się na dwa sposoby. Możemy wykorzystać go jako dodatek do używanych na co dzień kosmetyków myjących i upiększających. W tym celu wystarczy zmieszać odrobinę olejku z z naszym ulubionym szamponem, odżywką lub maską do włosów i używać zgodnie z klasycznymi zaleceniami. Inną metodą wykorzystania oleju arganowego jest wcieranie go we włosy lub skórę głowy w czystej postaci. Jeżeli chcemy poddać włosy silnie nawilżającej kuracji, warto nałożyć olej na głowę na całą noc, a rano zmyć go dokładnie za pomocą szamponu, po czym użyć odżywki i spłukać ją jak zwykle podczas rutynowej pielęgnacji. Jeżeli nasze włosy są cienkie i delikatne, a olej na całej ich długości wydaje nam się nadmiernym obciążeniem, wykorzystajmy olejek jako wsparcie dla przesuszonych i rozdwojonych końcówek. Wcierając produkt w końcówki włosów codziennie sprawimy, że odzyskają one właściwą kondycję i zdrowy wygląd. Warto wiedzieć, że olej arganowy stanowi naturalną ochronę przed szkodliwym dla włosów gorącym powietrzem suszarki. Doskonale zabezpiecza on kosmyki przed wysuszeniem i zniszczeniem podczas termicznych zabiegów stylizacyjnych. Co więcej, dzięki zawartości kwasu linolowego i kawowego, olej arganowy to skuteczne lekarstwo na problemy związane z łupieżem. Silnie nawilża on skórę głowy i łagodzi stany zapalne związane z jej schorzeniami.

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie