Co zrobić z pudłami kartonowymi. Przykłady zastosowań
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Co zrobić z pudłami kartonowymi. Przykłady zastosowań

[yiiGallery id="419"]

Zostają po przeprowadzce, po paczkach, po nowych pudach i wielu innych rzeczach.
Zajmują miejsce w domu garażu lub piwnicy. Zwykle zostawiamy je, bo mogą się do czegoś przydać, ale do czego właściwie?

Kartonowe pudełka - przykłady zastosowań

Przegródki do szuflad
Zrób kartonowe ścianki do szuflad ze sztućcami, bielizną lub herbatą łatwiej będzie Ci posegregować wszystkie drobne rzeczy. Dodatkowo możesz owinąć karton papierem ozdobnym lub pomalować, by przegródki ładnie się prezentowały.

Zapakuj prezent
Do niektórych rzeczy przyda się sztywne opakowanie np: cienkie książki w miękkiej oprawie, szklane ramki czy odbitki fotograficzne. Do tego dodaj kolorową wstążkę i ozdób kilkoma pieczątkami - w ten sposób uzyskasz ekologiczne i estetyczne opakowanie.

Do zabawy dla dzieci
Sztywne kartony możesz wykorzystać jako płótno pod obrazy dla swoich pociech (najpierw przygotuj tło malując karton na dowolny kolor - najczęściej biały). Z dużych kartonów można wspólnie z dziećmi przygotować domek z oknami i drzwiami, a potem pomalować go w środku i na zewnątrz. Niech dzieci wcielą się w małych projektantów.

Zrób podkładki pod kubki
Wytnij dowolne kształty, odpowiednie pod kubki, ozdób je malując lub owijając w ozdobny papier. Zabezpiecz przed wodą psikając impregnatem do obuwia lub namiotów - posłużą ci wtedy dłużej.

Tablica korkowa
Gruby karton może posłużyć jako tablica korkowa. Nie będzie problemu z przyczepieniem do kartonu pinezek, igieł czy przyklejeniem taśmy. Zawsze możesz też coś napisać, a później to zasłonić.

Dla zwierząt
Daj swoim zwierzakom do zabawy. W końcu pełnoprawnie będą mógłby coś zepsuć, podrapać i pogryźć. Szczególnie zadowolone będą koty, które uwielbiają się chować w pudełkach.

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie