Demakijaż twarzy - jakie kosmetyki wybrać?

Demakijaż twarzy - jakie kosmetyki wybrać?

Przejdź do galerii zdjęć
Demakijaż twarzy to najważniejszy element codziennej pielęgnacji skóry. Właściwie wykonany pomaga usunąć makijaż oraz zanieczyszczenia, które zbierają się w ciągu dnia na naszej cerze. Nawet jeżeli na co dzień się nie malujemy, nie powinniśmy rezygnować z zabiegu oczyszczania twarzy. Pozbawiona zanieczyszczeń skóra może oddychać i łatwiej się regeneruje.
Reklama
Nie tylko kolorowy makijaż, ale i kurz, zanieczyszczone powietrze, sebum, pot i bakterie zatykają pory w naszej skórze. Zabieg oczyszczania twarzy powinien stać się więc rutyną, która prowadzić nas będzie do zdrowej, zadbanej i świetlistej cery. Kosmetyki do demakijażu bardzo często pełnią funkcję nie tylko oczyszczającą, ale i pielęgnacyjną. Mogą one nawilżać lub matować skórę, powinny też dostarczać jej też cennych składników odżywczych. Produkty do oczyszczania twarzy najlepiej jest wybierać pod kątem potrzeb i rodzaju skóry.

Demakijaż twarzy: Mleczko do demakijażu

Mleczko do demakijażu to produkt delikatny, charakteryzuje się płynną konsystencją i białym kolorem. Może być używane do pielęgnacji cery suchej i wrażliwej, doskonale sprawdzi się także do oczyszczania skóry dojrzałej. Aplikujemy je na skórę i zmywamy za pomocą wacika kosmetycznego.
Reklama

Demakijaż twarzy: Żel do demakijażu

Kosmetyki do demakijażu w żelu bardzo dobrze sprawdzają się podczas oczyszczania i pielęgnacji skóry tłustej. Ich lekka konsystencja nie zatyka porów i nie pozostawia tłustego filmu na skórze. Co więcej, żele do demakijażu często wykazują działanie antybakteryjne, co przydaje się zwłaszcza w przypadku cery trądzikowej. Nakładamy je dłońmi bezpośrednio na twarz i oczyszczamy skórę za pomocą delikatnego masażu.

Demakijaż twarzy: Płyny micelarne

Płyny micelarne mają działanie nie tylko oczyszczające, ale i tonizujące. Swoją nazwę wzięły od drobnych cząsteczek, miceli, które zawieszone w wodnym roztworze skutecznie usuwają wszelkie zanieczyszczenia, nie pozostawiając tłustej warstwy na skórze. Płyn micelarny to rozwiązanie idealne dla skóry wrażliwej, bądź suchej.
Reklama
Nakładamy go i wycieramy za pomocą wacika kosmetycznego.

Demakijaż twarzy: Chusteczki do demakijażu

Chusteczki do demakijażu to ekspresowa metoda oczyszczania skóry, którą powinniśmy stosować wyłącznie w wyjątkowych okolicznościach. Z ich pomocą błyskawicznie odświeżymy twarz i pozbędziemy się zanieczyszczeń, jednak najlepiej sprawdzają się wyłącznie podczas podróży lub krótkich wycieczek.  Nadają się do oczyszczania każdego rodzaju cery. Choć chusteczki do demakijażu dzięki specjalnym substancjom skutecznie zmywają makijaż, brud i zanieczyszczenia, w domowym zaciszu lepiej jest zdecydować się na kosmetyki nie tylko oczyszczające, ale i pielęgnujące naszą skórę. Zobacz też: Skóra alergiczna: jak ją rozpoznać? Jak dbać o skórę alergiczną?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: demakijaz
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama