Gdzie szukać oryginalnych ubrań i akcesoriów?

Gdzie szukać oryginalnych ubrań i akcesoriów?

Przejdź do galerii zdjęć
Moda na rzeczy w stylu retro powraca ciągle jak bumerang - raz są to lata 60, raz lata 80, a obecnie coraz więcej osób pokazuje się w stylizacjach rodem z niedawnych lat 90! Z tak bliskich czasów da się coś znaleźć we własnej szafie lub u mamy i cioci. Gdy pomimo tego ubrań i dodatków ciągle jest mało warto zacząć rozglądać się za czymś oryginalnym na mieście i w internecie.
Reklama
Szukanie ciuchów i akcesoriów na rynku wtórnym będzie też dobrym wyjściem ze względu na niską cenę oraz względy ekologiczne. Jeżeli jakieś ubranie nam się znudziło, ale nadal jest w dobrym stanie bez sensu byłoby wyrzucić, prawda? Moda na zero-waste też jest ostatnio modna!

Gdzie szukać tanich i oryginalnych ubrań i akcesoriów?

Lumpeksy, sklepy z używana odzieżą Znajdują się prawie wszędzie, rosną jak grzyby po deszczu i świetnie sobie radzą. Zwykle ogłaszany jest dzień kiedy przyjeżdża dostawa - wtedy można upolować najlepsze rzeczy, ale też są największe kolejki do przymierzalni i bardzo duży tłok. Ceny? Zazwyczaj na wagę, więc szczególnie warto wybrać się tam przed sezonem letnim! Portale ogłoszeń lokalnych Wysypisko nietrafionych prezentów oddawanych za grosze lub nawet czasami za darmo.
Reklama
Dzięki temu że przeglądamy rzeczy z najbliższej okolicy, nie płacimy za wysyłkę pocztą. Warto jest się umówić ze sprzedającym w miejscu publicznym i sprawdzić rzeczy przed kupnem. Wymienialnie ciuchów Organizowane najczęściej w miejscach aktywności lokalnej, domach kultury, kawiarniach czy salonach piękności. W zależności od zasad, wstęp jest darmowy lub za drobną opłatą do 10 zł. Przyniesione rzeczy wrzuca się na duży wspólny stół z którego każdy może wybrać coś dla siebie i zabrać do domu. i znowu w zależności od ustaleń: zabieramy tyle rzeczy ile się przyniosło lub dowolną ilość w ramach swojego sumienia.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: gdzie szukać retro ciuchów
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama