Sposoby na rozszerzone pory - podstawy pielęgnacji i domowe kosmetyki

Uroda Środa, 24 kwietnia 2019
Oceń:
4 / 18 głosów

Rozszerzone pory to często spotykana niedoskonałość skóry, pojawiająca się na twarzy wskutek zalegania w ujściach gruczołów łojowych wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Tendencja do rozszerzania porów najczęściej uwarunkowana jest genetycznie i choć nie można zupełnie zniwelować jej występowania, za sprawą odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych jesteśmy w stanie zminimalizować skutki tej przypadłości.

Najbardziej widoczne zmiany związane z roszczerzonymi porami najczęściej pojawiają się w okolicach brody i nosa. Cera dotknięta tym problemem staje się szara i ziemista, natomiast miejsca, w których pory są najbardziej widoczne, zagrożone są występowaniem wągrów i zaskórników, a także nieestetycznym wyglądem - zwłaszcza po nałożeniu na nie makijażu. Istnieją jednak skuteczne sposoby na rozszerzone pory, dzięki którym możemy znacznie poprawić nie tylko swój wygląd, ale i ogólną kondycję skóry. Oto one:

Cera borykająca się z problemem rozszezronych porów wymaga szczególnej pielęgnacji i odpowiedniego podejścia do kwestii codziennego demakijażu. Nawet jeśli nie sięgamy na co dzień po kolorowe kosmetyki upiększające, warto przykładać się do starannego oczyszczania skóry naszej twarzy.

Źródło: pl.pinterest.com