Sposoby na rozszerzone pory - podstawy pielęgnacji i domowe kosmetyki

Sposoby na rozszerzone pory - podstawy pielęgnacji i domowe kosmetyki

Przejdź do galerii zdjęć
Rozszerzone pory to często spotykana niedoskonałość skóry, pojawiająca się na twarzy wskutek zalegania w ujściach gruczołów łojowych wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Tendencja do rozszerzania porów najczęściej uwarunkowana jest genetycznie i choć nie można zupełnie zniwelować jej występowania, za sprawą odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych jesteśmy w stanie zminimalizować skutki tej przypadłości.
Reklama
Najbardziej widoczne zmiany związane z roszczerzonymi porami najczęściej pojawiają się w okolicach brody i nosa. Cera dotknięta tym problemem staje się szara i ziemista, natomiast miejsca, w których pory są najbardziej widoczne, zagrożone są występowaniem wągrów i zaskórników, a także nieestetycznym wyglądem - zwłaszcza po nałożeniu na nie makijażu. Istnieją jednak skuteczne sposoby na rozszerzone pory, dzięki którym możemy znacznie poprawić nie tylko swój wygląd, ale i ogólną kondycję skóry. Oto one:
Zobacz galerię zdjęć: rozszerzone pory
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Niezbędne produkty do pielęgnacji twarzy
Codzienna pielęgnacja skóry twarzy to bez wątpienia jeden z najważniejszych aspektów dbania o urodę. Dzięki prostym zabiegom wykonywanym w domowym zaciszu, jesteśmy w stanie zapewnić cerze odpowiedni poziom nawilżenia, dostarczyć jej niezbędne składniki odżywcze, a nawet skutecznie spowolnić procesy starzenia. Pomóc nam w tym mogą sprawdzone kosmetyki, będące fundamentem świadomej pielęgnacji, czyli niezbędniki, które powinny znaleźć się w każdej łazience.
Depilacja twarzy u kobiet - jak pozbyć się owłosienia z twarzy? Wybierz odpowiednią metodę!
Depilacja twarzy u kobiet to często temat wstydliwy, nadmierne owłosienie wiąże się jednak z kompleksami i obniżeniem samooceny, dlatego warto zdecydować się na jego skuteczne usunięcie. Istnieje kilka metod depilacji twarzy u kobiet, ze względu na wrażliwość skóry i jej dużą podatność na uszkodzenia, warto wybrać taką, która nie tylko zagwarantuje nam pozbycie się niechcianych włosków, ale będzie też trwała i niezbyt czasochłonna.
pielęgnacja twarzy
Oleje naturalne szturmem podbiły serca kobiet dbających o włosy w sposób naturalny. Okazuje się jednak, że świetnie sprawdzają się również w pielęgnacji twarzy. Hinduski od pokoleń używają olei praktycznie do pielęgnacji całego ciała. Naturalna pielęgnacja jest dużo korzystniejsza dla naszej skóry i cery oraz w przeciwieństwie do reklamowanych przez gwiazdy cudownych kosmetyków, jest bardzo tania.
Reklama
Reklama
Reklama