Dlaczego nie warto stosować tabletek odchudzających?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Dlaczego nie warto stosować tabletek odchudzających?

Tabletki odchudzające w niekorzystny sposób wpływają na organizm a przede wszystkim metabolizm, ponieważ zaburzają naturalne funkcjonowanie naszego układu.

1. Tabletki na odchudzanie po zaprzestaniu stosowania powodują błyskawiczny efekt jo-jo. Ich działanie jest skuteczne tylko w momencie stosowania a same tabletki nie zmienią nawyków żywieniowych ani życiowej postawy wobec odchudzania. Co więcej tabletki odchudzające nie pozbywają się z organizmu tłuszczu a jedynie wody, która daje złudne uczucie odchudzania.

2. Niektóre tabletki wywołują reakcje alergiczne. Środki o najwyższej skuteczności najczęściej posiadają najwięcej substancji szkodliwych, które mogą wywoływać uczulenie. To może objawiać się reakcjami skórnymi, ale symptomy alergii mogą także pojawić się w postaci biegunki czy wymiotów.

3. Środki pochodzące z nieznanego źródła mogą zawierać szkodliwe składniki, zakazane w legalnym stosowaniu, w tym substancje narkotyzujące jak pochodne amfetaminy.

4. Tabletki odchudzające niszczą nasze zdrowie, przede wszystkim mają niekorzystny wpływ na żołądek, wątrobę i nerki. Problemy zdrowotne w pierwszej fazie objawiają się częstymi biegunkami i wymiotami, co może doprowadzić do odwodnienia. Tabletki na odchudzanie często podnoszą ciśnienie krwi, powodują palpitację i arytmię serca. Zwiększają także ryzyko wystąpienia zawału serca czy udaru mózgu.

5. Środki na odchudzanie mogą być przyczyną negatywnych reakcji o podłożu psychologicznym – pojawiają się problemy ze snem, osoba, która je zażywa staje się nerwowa i nadpobudliwa.

6. Tabletki odchudzające mogą prowadzić do uzależnień. Szczególnie te, które pochodzą z nielegalnego źródła mogą zawierać substancje narkotyzujące, jakie są pochodnymi amfetaminy – silnie uzależniającego narkotyku.

Pamiętaj! Stosowanie jakichkolwiek tabletek odchudzających powinno odbywać się pod stałą kontrolą lekarza.

Natalia

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie