Dlaczego nie warto stosować tabletek odchudzających?

Dlaczego nie warto stosować tabletek odchudzających?

Tabletki odchudzające w niekorzystny sposób wpływają na organizm a przede wszystkim metabolizm, ponieważ zaburzają naturalne funkcjonowanie naszego układu.
Reklama
1. Tabletki na odchudzanie po zaprzestaniu stosowania powodują błyskawiczny efekt jo-jo. Ich działanie jest skuteczne tylko w momencie stosowania a same tabletki nie zmienią nawyków żywieniowych ani życiowej postawy wobec odchudzania. Co więcej tabletki odchudzające nie pozbywają się z organizmu tłuszczu a jedynie wody, która daje złudne uczucie odchudzania. 2. Niektóre tabletki wywołują reakcje alergiczne. Środki o najwyższej skuteczności najczęściej posiadają najwięcej substancji szkodliwych, które mogą wywoływać uczulenie. To może objawiać się reakcjami skórnymi, ale symptomy alergii mogą także pojawić się w postaci biegunki czy wymiotów. 3. Środki pochodzące z nieznanego źródła mogą zawierać szkodliwe składniki, zakazane w legalnym stosowaniu, w tym substancje narkotyzujące jak pochodne amfetaminy. 4. Tabletki odchudzające niszczą nasze zdrowie, przede wszystkim mają niekorzystny wpływ na żołądek, wątrobę i nerki.
Reklama
Problemy zdrowotne w pierwszej fazie objawiają się częstymi biegunkami i wymiotami, co może doprowadzić do odwodnienia. Tabletki na odchudzanie często podnoszą ciśnienie krwi, powodują palpitację i arytmię serca. Zwiększają także ryzyko wystąpienia zawału serca czy udaru mózgu. 5. Środki na odchudzanie mogą być przyczyną negatywnych reakcji o podłożu psychologicznym – pojawiają się problemy ze snem, osoba, która je zażywa staje się nerwowa i nadpobudliwa. 6. Tabletki odchudzające mogą prowadzić do uzależnień. Szczególnie te, które pochodzą z nielegalnego źródła mogą zawierać substancje narkotyzujące, jakie są pochodnymi amfetaminy – silnie uzależniającego narkotyku. Pamiętaj! Stosowanie jakichkolwiek tabletek odchudzających powinno odbywać się pod stałą kontrolą lekarza. Natalia
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama