Jak się pozbyć CELLULITU? 6 niezawodnych metod na zlikwidowanie skórki pomarańczowej

Zdrowie Uroda Czwartek, 16 maja 2019
Oceń:
4 / 33 głosów

Problem cellulitu jest tak samo powszechny, jak trudny do wyeliminowania. Nie oznacza to jednak, że całkowite pozbycie się skórki pomarańczowej jest niemożliwe! Wręcz przeciwnie, dzięki sprawdzonym i bardzo skutecznym metodom, już w ciągu kilku tygodni możemy zredukować nieestetyczne grudki pojawiające się na udach, pośladkach, czy brzuchu. Jak się pozbyć cellulitu?

Aby poznać metody skutecznie zwalczające skórkę pomarańczową, warto najpierw przyjrzeć się bliżej przyczynom jej powstawania. Cellulit może być wynikiem nadwagi, głównym  źródłem jego występowania jest bowiem nadmiar tkanki tłuszczowej. Pojawienie się nieestetycznych zmian może być także wynikiem braku ruchu, zaburzeń hormonalnych, bądź wiązać się z nieprawidłowym przepływem krwi. W poszukiwaniu skutecznych metod walki z problemem, dobrze też określić rodzaj cellulitu, który pojawia się na problematycznych partiach ciała. Wyróżniamy bowiem dwie jego formy: cellulit wodny, będący bezpośrednim wynikiem zatrzymania się wody w organizmie, a także cellulit związany z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zdiagnozowanie występowania problemu powinno stać się wystarczającym powodem do podjęcia działań, które zapobiegną pogłębianiu się zmian na ciele, a także pomogą ujędrnić skórę i przywrócić jej dawną kondycję. Oto 6 niezawodnych metod na pozbycie się skórki pomarańczowej, których regularne stosowanie przynieść może wymierne efekty:

Zobacz też: Domowy sposób na cellulit: Peeling cukrowy z dodatkiem owoców cytrusowych

1. Dieta i suplementacja: W walce z cellulitem bardzo przydaje się odpowiednie podejście do diety. Do codziennego jadłospisu warto zatem włączyć produkty, które wpłyną na przyspieszenie przemiany materii. Co więcej, znaczący wpływ na redukcję skórki pomarańczowej ma witamina C, która ujędrnia skórę i przyspiesza syntezę kolagenu. Możemy dostarczać ją organizmowi w spożywanych produktach, bądź zadbać o dodatkową suplementację.

Źródło: pl.pinterest.com