Domowe maski do stóp - sprawdzone przepisy na naturalne kosmetyki pielęgnacyjne
Przejdź do galerii zdjęć
Stopy, podobnie jak reszta naszego ciała, potrzebują odpowiedniej troski i zabiegów pielęgnacyjnych. Warto dbać o systematyczne nawilżanie i odżywianie skóry na stopach, zwłaszcza że w ciągu całego dnia narażone są one na niemały wysiłek. Wygładzenie i regenerację zniszczonej skóry ułatwić mogą domowe maski do stóp, które dzięki naturalnym składnikom nie tylko pomogą zadbać o stopy, zapewnią też chwilę przyjemnego relaksu podczas zabiegu.
Reklama
Samodzielne przygotowywanie kosmetyków to doskonała recepta nie tylko na poprawę urody, ale i na spore oszczędności. Preparaty na bazie naturalnych składników z naszej kuchni są tanie, a w dodatku równie skuteczne jak te. które znaleźć możemy na sklepowej półce. Domowe maski do stóp wykazują silne działanie nawilżające i wygładzające skórę. Skutecznie odżywiają naskórek, a w dodatku pięknie pachną!
Wykazuje też działanie peelingujące.
Składniki:
jogurt naturalny
płatki owsiane
Jogurt mieszamy z płatkami w takiej proporcji, aby uzyskać preparat o bardzo gęstej konsystencji. Nakładamy na stopy wykonując jednocześnie delikatny masaż. Po upływie 20 minut spłukujemy ciepłą wodą, a skórę nawilżamy kremem.
Domowe maski do stóp: Maseczka z twarogu
Maseczka z twarogu to kosmetyk odpowiedni dla bardzo wysuszonej skóry stóp. Błyskawicznie nawilża skórę, pozostawiając ją gładką i miękką w dotyku. Składniki: 100 g twarogu 4 łyżki stołowe jogurtu naturalnego 1 łyżka soku z cytryny Wszystkie składniki dokładnie mieszamy w szklanej miseczce. Nakładamy na oczyszczoną skórę stóp na około 20 minut. Po upływie tego czasu spłukujemy ciepłą wodą i nakładamy balsam lub krem nawilżający.Domowe maski do stóp: Maseczka z płatków owsianych
Maseczka z płatków owsianych przynosi ulgę zmęczonym stopom, jednocześnie zmiękczając i odżywiając skórę.Reklama
Domowe maski do stóp: Maseczka ze świeżej mięty
Maseczka ze świeżej mięty to domowy kosmetyk, który nie tylko pięknie pachnie. Dzięki niej można poczuć ulgę po długim, męczącym dniu, zapewnia też stopom niezastąpione poczucie orzeźwienia. Składniki: 1/2 szklanki mleka 2 garści liści mięty Liście mięty umieszczamy w szklanej misce. Zalewamy gorącym mlekiem i czekamy, aż liście się zaparzą. Po przestygnięciu nakładamy na skórę stóp na około 20 minut. Następnie zmywamy ciepłą wodą. Zobacz też: Domowy peeling do ciała z żurawiny: odżywcza kuracja dla skóryReklama
Zobacz galerię zdjęć: home care f
domowe kosmetykipielęgnacja stópnaturalne kosmetykidomowa pielęgnacjadomowe zabiegi pielęgnacyjnemaska do stópmaseczka na stopy
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
Moczenie nóg w sodzie: Spróbuj!
Moczenie nóg w sodzie oczyszczonej to domowy zabieg, który rozwiązuje wiele problemów, m.in. łagodzi ból i obrzęk, likwiduje nieprzyjemny zapach stóp oraz ułatwia usuwanie uciążliwych modzeli. Zabieg nie jest trudny ani kosztowny, a efekty zobaczysz natychmiast. Przeczytaj, na co jeszcze pomaga moczenie nóg w sodzie oraz jak przygotować relaksującą kąpiel.
Suche łokcie? Poznaj te domowe sposoby!
Czy zdarza Ci się mieć suche i ciemne łokcie? Jeśli tak, nie jesteś sam. Wielu z nas boryka się z tym problemem, szczególnie podczas zimowych miesięcy. Na szczęście istnieje prosty i skuteczny sposób na poprawę kondycji skóry łokciowej - soda oczyszczona. Ta powszechnie dostępna substancja może być użyta jako domowy środek na suche łokcie, który złuszczy martwy naskórek i przywróci skórze miękkość, gładkość i jasność.
Moczenie nóg w skrzypie polnym
Moczenie nóg w skrzypie polnym to skuteczny sposób na wiele dolegliwości, takich jak nadmierna potliwość, stany zapalne, obrzęk oraz infekcje paznokci i skóry stóp. Jest to naturalne i łagodne rozwiązanie, które przynosi natychmiastową ulgę. W tym artykule dowiesz się, jak przygotować leczniczą kąpiel na bazie skrzypu polnego, jak często powtarzać ten zabieg, jakie są skutki uboczne oraz przeciwwskazania.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 ZaradnaKobieta.pl