Jak wyczyścić meble ogrodowe? 4 praktyczne porady

Dom i ogród Piątek, 24 maja 2019
Oceń:
4 / 10 głosów

Wiosna to czas przygotowywania mebli ogrodowych do sezonu letniego, podczas którego cieszyć się będziemy chwilami spędzanymi na świeżym powietrzu. Meble ogrodowe wymagają właściwej konserwacji, która nie tylko odświeża ich wygląd, ale i sprawia, że dłużej spełniają one swoją funkcję. Jak wyczyścić meble ogrodowe i odpowiednio je zakonserwować?

Sposób czyszczenia mebli ogrodowych należy dostosować do ich rodzaju oraz materiału, z którego są wykonane. Każdy surowiec wymaga też innych metod konserwacji. Oto 4 praktyczne porady, dzięki którym meble ogrodowe zachowają się w idealnym stanie na bardzo długi czas - bez względu na to, z czego zostały zrobione:

1. Meble ogrodowe ratanowe i wiklinowe: Meble z wikliny i ratanu to piękna, a jednocześnie stosunkowo łatwa w utrzymaniu ozdoba ogrodu. Są lekkie i praktyczne, trzeba jednak pamiętać, że wymagają ochrony przed deszczem. Aby je wyczyścić, najlepiej użyć roztworu ciepłej wody z solą (w proporcji 1 łyżeczka soli na 1 litr wody). By nie narazić tego rodzaju mebli na zmatowienie (chociażby pod wpływem promieni słonecznych), warto co jakiś czas przecierać je sokiem z cytryny.

Źródło: pl.pinterest.com