Jak żyć w duchu zero waste? 10 sposobów na to, by lepiej dbać o środowisko

Dom i ogród Sobota, 8 czerwca 2019
Oceń:
4 / 19 głosów

O ruchu zero waste słyszy się coraz częściej, jednak choć to hasło obija nam się o uszy, to niewiele osób wie co tak naprawdę oznacza. A chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby wytwarzać jak najmniej śmieci nienadających się do recyklingu. Nie jest to sztuka łatwa i wymaga od nas zmiany przyzwyczajeń, ale jest to z całą pewnością gra warta świeczki, która pomaga dbać o środowisko. Dziś, mamy dla Ciebie aż 10 sposobów na to, by żyć w duchu zero waste.

Zero waste dla początkujących

Jeśli chcesz żyć zgodnie z zasadami ruchu możesz od razu rzucić się na głęboką wodę lub wprowadzać zmiany powoli, choć systematycznie. Nasze dzisiejsze rady Ci w tym pomogą. Od czego zacząć?

Jak często zdarza się Tobie kupować podobne rzeczy w wielu egzemplarzach? Bo cena była okazyjna a przecież od lat nie zmieniłaś rozmiaru. Od dziś, wykorzystuj w pierwszej kolejności te ubrania, które masz już w szafie. Zrób w niej porządek a na pewno zdziwisz się, jak wiele zapomnianych szmatek się w niej kryje. Wymieniaj się ubraniami, kupuj w lumpeksach. Oczywiście są sytuacje, w których po prostu musisz sobie pozwolić na nową kreację, ale w większości przypadków naprawdę można zrobić coś z niczego, wykorzystując ubranie z innej szafy.

Źródło: pl.freepik.com