Kobieta patrzy na ciasto ze Świąt w lodówce. Zbliżenia na pojemniki z jedzeniem z Wielkanocy.
Canva

Zostało Ci jedzenie po Świętach? Zdziwisz się, co możesz zamrozić

Ciasta, mięsa, sałatki, zupa... Po Wielkanocy zostało na pewno mnóstwo pyszności. Co zrobić z jedzeniem po Świętach, żeby się nie zmarnowało? Sprawdź, jak to ogarnąć, żeby nie trzeba było niczego wyrzucać.
Reklama

Co zrobić z jedzeniem po Świętach — zamrażanie to świetny patent

Możesz zamrozić nie tylko sosy, mięso czy zupy, ale też ciasto, sery i wędlinę! Do tego ziemniaki, a nawet sałatka jarzynowa (ale bez majonezu). To o czym musisz pamiętać, to odpowiednie przyszykowanie produktów do mrożenia.

Jak zamrażać jedzenie?

Jedzenie możesz mrozić w plastikowych pojemnikach, na których jest zaznaczona taka opcja. Świetnie nadają się do tego też woreczki strunowe lub specjalne woreczki do mrożenia.

Sery i wędliny koniecznie musisz przełożyć papierem do pieczenia. Pamiętaj, żeby każdą zamrożoną rzecz dokładnie opisać, zanotuj zarówno datę, jak i informację, co jest w środku. Staraj się też podzielić wszystko na małe porcje. Rozmrożone jedzenie musi być od razu zjedzone.

Jedzenie z Wielkanocy zapakowane w pojemniki i pakowane do lodówki.
Canva

Co zrobić z jedzeniem po Świętach — podziel się z innymi

Reklama

Pamiętaj, że możesz poszukać lodówek społecznych w Twojej okolicy, w których spokojnie możesz zostawić jedzenie. Dzięki temu zje je ktoś potrzebujący pomocy. Sprawdź też, czy nie da rady podzielić się z sąsiadami.

Zaplanuj posiłki

Czasem jest tak, że mimo pełnej lodówki człowiek nie wie, co zjeść i na szybko kupuje coś innego, albo zapomina o części potraw i coś się marnuje. Dokładnie zaplanuj, co zjesz w danym dniu i na jaki posiłek. Dzięki temu będziesz pamiętać o wszystkich produktach.

Co zrobić z jedzeniem po Świętach — modyfikuj gotowe potrawy

Zostało Ci pełno jajek? Zrób z nich jajeczne kotlety. Z gotowanych warzyw możesz przyrządzić placki, a wędlina świetnie się sprawdzi jako dodatek do omletów czy jajecznicy.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama