Poznaj wszystkie pozytywne strony spożywania cukru! 5 rad

Poznaj wszystkie pozytywne strony spożywania cukru! 5 rad

Cukier spożywany jest w każdym domu, nie możemy wręcz wyobrazić sobie życia bez niego. I z jednej strony jest to dobre, ponieważ spożycie cukru to najłatwiejszy sposób aby dostarczyć naszemu organizmowi szybkiego zastrzyku energii. Z drugiej jednak strony cukier nazywany jest białą śmiercią, ponieważ jego spożycie w nadmiernych ilościach przez dłuższy czas powodować może różne komplikacje zdrowotne wywołując lżejsze i cięższe choroby.
Reklama
Warto jednak zaznaczyć powyższe: spożywanie cukru w nadmiernych ilościach oraz przez dłuższy czas ma właśnie takie skutki uboczne. Cukier zaś sam w sobie jest jednym z najbardziej podstawowych składników odżywczych potrzebnych organizmowi!

1. Kraje wysoko rozwinięte

Cukier w nadmiernych ilościach spożywa się najczęściej w krajach wysoko rozwiniętych, gdzie dostęp do niego jest niezwykle uproszczony. Nie powinniśmy więc cukru sobie odmawiać, ponieważ dla wielu innych ludzi na świecie jest on swoistym dobrem luksusowym.

2. Produkty wysoko przetworzone

W sklepach uważać musimy na produkty wysoko przetworzone, które mogą zawierać zbyt dużą ilość cukru na 100 gramów produktu. Zwracajmy uwagę na to, co kupujemy a cukier będzie miał na nas i nasz organizm tylko pozytywny wpływ.

3. Biała energia

Najważniejszą funkcją, jaką cukier spełnia w naszym organizmie jest dostarczanie nam energii.
Reklama
To jedyny składnik odżywczy, który robi to w tempie natychmiastowym. Przegryzienie słodkiego batonika może nam dodać szybko energii aby rano dobrze funkcjonować w pracy, na dalekim spacerze czy podczas wycieczki górskiej pozwoli na dodanie sobie tej szczypty chęci aby dojść dalej i nadgonić resztę drużyny. Cukier nazywać można by było – bez żadnego zakłamania – swoistą tabletką energii.

4. Omdlenia i zapaście

Niewystarczająca ilość cukru we krwi prowadzi do omdleń i zapaści. Kiedy czujemy się źle, słabo i jest nam niedobrze warto bardzo szybko zjeść coś słodkiego – objawy te miną błyskawicznie!

5. Odwodnienie

Odwodniony organizm, również w skutek biegunki czy wymiotów, nie funkcjonuje prawidłowo. Aby funkcje te odzyskać i poczuć się bardziej rześko oraz skorym do działania warto zjeść coś słodkiego. Cukier pomoże w szybszym uporaniu się z chorobą.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama
Reklama