Jak ukryć rozszerzone pory? Skuteczne triki makijażowe i pielęgnacyjne

Uroda Piątek, 31 maja 2019
Oceń:
4 / 20 głosów

Z problemem rozszerzonych porów mogą borykać się osoby w każdym wieku. Defekt ten najczęściej pojawia się w przypadku skóry mieszanej i tłustej, jednak nieodpowiednia pielęgnacja może wywoływać go także na skórze normalnej, a nawet suchej. Choć rozszerzone pory trudno jest zlikwidować, należy skutecznie zapobiegać pogłębianiu się tej przypadłości, jednocześnie starannie ją maskując. Jak ukryć rozszerzone pory?

Aby skutecznie uporać się z problemem rozszerzonych porów, należy zmienić nawyki pielęgnacyjne oraz przykładać wagę do stosowanych na co dzień kosmetyków. Jeśli chodzi o zamaskowanie niedoskonałości, nie jest to skomplikowane, o ile poznamy odpowiednią technikę makijażu - dedykowaną właśnie skórze z rozszerzonymi porami. Oto proste i sprawdzone triki, dzięki którym rozszerzone pory nie będą już stanowić problemu:

Zobacz też: Jak ukryć cienie pod oczami? 6 naprawdę skutecznych sposobów!

1. Demakijaż: Cera z rozszerzonymi porami wymaga bardzo starannego oczyszczania. Nie wystarczy przemycie skóry wacikiem nasączonym płynem do demakijażu! Oczyszczanie powinno opierać się na kilku etapach. Codziennie myj twarz za pomocą żelu, a następnie tonizuj ją i nawilżaj.

Źródło: pl.pinterest.com