Jak ukryć cienie pod oczami? 6 naprawdę skutecznych sposobów!

Uroda Środa, 29 maja 2019
Oceń:
4 / 29 głosów

Cienie pod oczami to problem, który zna praktycznie każdy. Nieprzespana noc, długie godziny spędzane przed komputerem, stres - powodów nieestetycznych zmian może być wiele, dlatego warto poznać skuteczne sposoby na ich zamaskowanie. Jak ukryć cienie pod oczami?

Ukrycie cieni pod oczami to zadanie niełatwe, jednak wykonalne. Wystarczy poznać odpowiednie techniki makijażu oraz pielęgnacji skóry, które nie tylko zamaskują cienie, ale i wpłyną na ich zmniejszenie, a nawet całkowicie je usuną. Oto one:

Zobacz też: Sucha skóra pod oczami: jak ją pielęgnować? Jak nawilżyć skórę wokół oczu?

1. Neutralizacja cieni pod oczami: W kwestii makijażu zakrywającego cienie pod oczami - jeden dobry korektor pasujący do podkładu to nie wszystko. Cienie należy zneutralizować odpowiednio dobranym kolorem, w przeciwnym razie będą przebijać się przez nawet najgrubszą warstwę kosmetyków. Delikatne zasinienia najlepiej przykryją korektory w żółtej tonacji, chłodne korektory w odcieniach różu doskonale maskują przebijające przez skórę żyłki, pomarańczowe tony to natomiast najsilniejsza broń w walce z cieniami - przykryją nawet fioletowe i ciemnoniebieskie sińce.

Źródło: pl.pinterest.com