Jak usunąć plamy? Domowe sposoby na najpopularniejsze zabrudzenia!

Dom i ogród Czwartek, 20 czerwca 2019
Oceń:
4 / 23 głosów

Niewiele osób o tym wie, ale jeśli po wywabianiu plama dalej jest na tkaninie, to nie wolno jej pod żadnym pozorem prasować, bo w taki sposób tylko ją utrwalimy. Próbujemy usunąć plamy do skutku, ale nigdy nie prasujemy, dopóki całkiem nie zniknie.

Tak naprawdę nie ma plamy, której nie moglibyśmy się pozbyć domowym sposobem. Warto spróbować najpierw babcinymi sposobami, a dopiero później sięgać po często szkodliwą chemię. W dodatku trzeba zauważyć, że wszystkie te chemiczne środki mogą uszkodzić ciuszek i to do tego stopnia, że zrobi się z nim dziura.

Dziś, podzielimy się z Wami sposobami na to, jak usunąć plamy bez wywabiacza czy rozpuszczalnika. Zdziwicie się, że możecie to zrobić za pomocą ogólnodostępnych środków - często spożywczych, które tak naprawdę zazwyczaj macie w domu. A więc jak sobie poradzić z plamami?

CZERWONE PLAMY! Jeśli przytrafi się Wam plama z buraczków, koniecznie szybko zamoczcie tkaninę w lodowatej wodzie. Najlepiej zostawić ją na całą noc. Rano posypujemy miejsce z plamą boraksem i obficie spłukujemy. To działa nawet na stare plamy z buraczków. Jeśli zalejemy ubranie czerwonym sokiem, należy je obficie posypać solą i pocierać, aż do uzyskania pożądanego efektu. Czerwone wino i barszcz, również usuniemy za pomocą soli. Dopiero po starciu zabrudzenia możemy normalnie wyprać tkaninę.

Źródło: pixabay.com